Superliga shqiptare, zbardhet kalendari i sezonit të ri, ja kur luhet super derbi Partizani-Tirana

Ditën e sotme në ambientet e Federatës shqiptare të futbollit në Tiranë, është hedhur shorti për sezonin e ri të Abissnet Superiore dhe Kategorisë së Parë. Skuadrat kanë mësuar edhe kundërshtarët e tyre në javën e parë dhe në vazhdim, teksa goglat kanë rezervuar spektakël që në start. Skuadra kampione e Partizanit

Zekirja Ramadani i’a del, Egnatia edhe sezonin tjetër pjesë e Superligës shqiptare

Egnatia do të jetë pjesë e Superligës shqiptare edhe sezonin e ardhshëm, pasi sot në ndeshjen e “play-off” mundi Korabin me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Zekirja Ramadani, strategu shkupjan që morri drejtimin e skuadrës nga Rrogozhina, i’a arriti qëllimit që të mbajë këtë skuadër në mesin e më

4 futbollistë shqiptarë nga Maqedonia në formacionin më të mirë të vitit në Shqipëri

Federata Shqiptare e futbollit të Shqipërisë dhe RTSH Sport kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2021, ndërkohë që është dhënë edhe “Topi i Artë” për lojtarin më të mirë. Këtë çmim e ka fituar Dejvi Bregu, sulmuesi që doli kampion me Teutën dhe u shpall golashënuesi më i mirë

Artim Shaqiri rikthehet në Superligën shqiptare!

Artim Shaqiri do ti rikthehet zanatit të tij të preferuar, atij të trajnerit, teksa “infOSport.mk” mëson se një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia, do të marrë drejtimin e Apolonisë së Fierit. Shaqiri ka arritur marrëveshjen me klubin nga Fieri, ashtu që tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i tij në