Futsal, Maqedonia mundi Suedinë, shpreson në kualifikim për në fazën finale

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal të dielën në palestrën “Jane Sandanski” ka mundur Suedinë në ndeshjen e xhiros së katërt të grupit 10 kualifikues, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Skenderovski shënuan fitore 3:1, duke shpresuar në një kualifikim për në fazën finale, përmes së cilës do të luftonin për një

Futsal, Kosova U19 mund Maqedoninë dhe kualifikohet në “Main Round”

Përfaqësuesja U19 e Kosovës në futsall ka kaluar në “Main Round” për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Poreçi 2023”, përcjellë “infOSport.mk”. Pas barazimit 3:3 me Gjermaninë në ndeshjen e parë, “Dardanët” e drejtuar nga Suad Keçi kanë shënuar fitore kundër Maqedonisë së Veriut, me rezultat 6:3, në ndeshjen e zhvilluar sot në

Futsal Shkupi përshëndetet me Ligën e Kampionëve

3 ndeshje, 3 disfata për kampionët e vendit në futsal, Futsal Shkupi, skuadër kjo që bënte pjesë në grupin 8 të “Main Round”, së bashku me kampionët e Luksemburgut, Diferdanxh, ata të Sllovakisë, Luçenec dhe të Republikës Çeke, Chrudim, raporton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar sonte në palestrën “Jane

Futsal Shkupi pëson sërish në Ligën e Kampionëve, këtë herë nga sllovaket e Luçenec

Futsal Shkupi ka pësuar edhe disfatën e dytë në kuadër të grupit 8 të Ligës së Kampionëve, duke pësuar këtë herë nga sllovakët e Luçenec, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës së mbrëmshme 9:2 nga skuadra e Diferdanxh nga Luksemburgu, sot të përzgjedhurit e trajnerit Ferid Agushi pësuan disfatë 4:0 ga përfaqësuesi

Futsal Shkupi sonte nis aventurën europiane! Diferdanxh nga Luksemburgu kundërshtarë i parë

Futsal Shkupi sonte do të nis aventurën në Ligën e Kampionëve, aty ku tashmë disa vite me rradhë po prezanton vendin tonë. Këtë herë skuadra nga Çairi, garat e saj do ti nis nga “Main Round”, ndërsa kundërshtari i tyre i parë do të jetë skuadra e Diferdanxh nga Luksemburgu,

Futsal Shkupi gati edhe për arenën ndërkombëtare, flasin trajneri Agushi dhe kapiteni Fazliu

Futsal Shkupi nga nesër do ti nis garat në kuadër të “Main Round” të Ligës së Kampionëve në futbollin e vogël në palestër. Kundërshtari i parë i skuadrës nga Çairi do të jetë skuadra e Diferdanxh nga Luksemburgu. Trajneri Ferid Agushi pret përkrahjen e publikut për këtë ndeshje, por gjithsesi

Fitore me stil e FC Arben Bajrami ndaj Ciko! Fitorja i dedikohet Shaban Tabakut

Sezoni i ri në elitën e futsalit vendor nisi me derbin e madh midis Futsal Club Arben Bajrami dhe KMF Proekt Ciko, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e xhiros së parë u zhvillua në palestrën “Enver Idrizi” në Çair, aty ku fitorja në asnjë moment nuk u diksutua nga ekipi vendas i FC

“Luomo Caffe” fituese e turneut në futboll të vogël “Liria 2022”

“Luomo Caffe” doli të jetë fituese e turneut “Liria 2022”, që rikthehet në skenë pas shumë viteve, këtë herë me inciativë të treshes së njohur të futsalit në vend, por edhe më gjërë, Taulant Ismailit, Eljesa Nezirit dhe Orhan Ibishit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u mbyll vetëm pas 20 minutave lojë, kur