S.O.S Vita fituese e turneut të tretë tradicional “Juventus Serava”

Mbrëmë në palestrën “Enver Idrizi” në Shkup u zhvillua finalja e madhe e turneut tradicional në futboll të vogël, “Juventus Serava”. Në mesin e 28 ekipeve pjesëmarrëse në finalen e madhe luajtën Shoqata e personave me nevoja të veçanta “S.O.S Vita” – Shkup dhe Shkëndija e Haraçinës, njofton “infOSport.mk”. Këto dy skuadra

Futsal, Maqedonia humb nga Portugalia, Jakup Ramadani shënon golin e vetëm ndaj kampionëve të Botës

Jakup Ramadani, talenti shkupjan i futbollit të vogël, që aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës kosovare të FC Liqeni Drenas, ka shënuar golin e vetëm në miqësoren e parë që përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal e zhvilloi mbrëmë vonë ndaj kampionëve të Botës, Portugalisë, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia pësoi disfatë 3:1 në këtë

Fitues i turneut të parë “Arena Cup” ekipi “Kafe Kushtrimi” nga Sllupçani

Në një atmosferë madhështore ku shkallët e terrenit të sportit "Arena Sport" në fshatin Hotël ishin mbushur përplot dashamirë të futbollit, ekipi "Kafe Kushtrimi" (KF Besa), mposhti me rezultat 6:3 ekipin "Salo Boden" dhe rrëmbeu titullin e turneut të parë në futboll që për herë të parë u organizua në

Futsal, sezoni i ri nis me derbin shqiptarë, Juventus Serava – Futsal Shkupi

Është hedhur shorti për sezonin e ri 2021/2022 në elitën e futsalit vendor, ku këtë vit do të garojnë plotë 6 skuadra shqiptare, përfshirë këtu edhe dy skuadrat e inkuadruara nga Liga e Dytë, Shkëndijën e Tetovës dhe ekipin e Enhalon nga Struga, njofton “infOSport.mk”. Kështu që në start shorti na

Skandal në futsalin vendor, Qeveria ndërpret kampionatin dhe shpall kampion KMF Ciko, Futsal Shkupi paralajmëron tërheqjen nga garat!

Skandal në elitën e futsalit vendor. Me vendim të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, edhe zyrarisht është ndërprerë sezoni aktual 2020/2021 në Ligën e Parë të Futsalit. Me këtë vendim, skuadra e parë në tabelë, KMF Proekt Ciko shpallet padrejtësisht kampion, duke pasur parasysh se deri në mbyllje të

Derbi i madh shqiptarë në futsal u takoi kampionëve të Futsal Shkupit (VIDEO)

Të dielën në vendin tonë përveç ndeshjeve të javës së 28-të në elitën e futbollit vendor, një vend të posaçëm zuri edhe super derbi shqiptarë në elitën e futsalit vendor midis FC Arben Bajrami dhe Futsal Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Ashtu edhe siç pritej, kjo ndeshje doli të jetë shumë e luftuar