Florent Ramadani me asist dhe shtyllë kundër Makedonija Gj.P.

Reprezentuesi i shpresave të Maqedonisë së Veriut vazhdon me paraqitjet cilësore te Shkëndija e Tetovës edhe pse realisht në raport me pozitën natyrale si mesfushorë ofenziv nën urdhërat e trajnerit Bruno Akrapoviç detyrohet të luhet pak më i tërhequr mbrapa. Por kjo nuk ndalon Florent Ramadanin të performojë nga loja

Tetovari Blerim Xhemaili ndau shortin për Kupën e Botës për Klube

Gjatë ditës së sotme në Cyrih të Zvicrës është hedhur shorti për Kupën e Botës për Klube, pjesë e së cilës ishte edhe tetovari Blerim Xhemaili, një emër i njohur ky për futbollin europian, pasi vite me rradhë kishte luajtur në kampionatet më të fuqishme europiane, ndërsa me mjaft sukses

Doli vetëm i 6-ti në renditje, Ronaldo tërbohet me kryeredaktorin e “France Football”!

Kristiano Ronaldo u rendit i gjashti në renditjen për “Topin e Artë”, ndërkohë që para ceremonisë ai ka reaguar për të hedhur poshtë deklaratën e kryeredaktorit të France Football, Pascal Ferre, i cili tha se portugezi e ka fiksim që ta mbylle karrierën me më shumë “Topa të Artë” se

Messi fiton “Topin e Artë”, zyrtarisht më i madhi i të gjitha kohërave

Lionel Messi ka fituar “Topin e Artë” për të shtatën herë në karrierë, duke thelluar kështu rekordin para Kristiano Ronaldos, i cili një trofe të tillë e ka fituar 5 herë. Pas këtij trofeu, argjentinasin shumë vështirë do ta ketë dikush për ta barazuar. Leo Messi kishte dominuar për katër vite,

Shevçenko i vë syrin futbollistit shqiptarë!

Andrij Shevçenko shpreson që entuziazmi që ka sjellë te Xhenoa ardhja e tij, të ndihmojë ekipin që të bëjë para në klasifikim dhe të shpëtojë nga zona e ftohtë. Megjithatë për të arritur një gjë të tillë, është e domosdoshme sjellja e futbollitëve të rinj. Dhe duket se një qendërmbrojtës shqiptar

Shkëndija fiton dhe vazhdon ngritjen në tabelë (VIDEO)

Shkëndija ka arritur një fitore mjaft të vlefshme me rezultatin 1:2 në terrenin e vështirë në Gjorçe Petrov, në kuadër të xhiros së 15-të, njofton “infOSport.mk”. Që nga minutat e para të ndeshjes “kuqezinjtë” ia imponuan kundërshtarit lojën e shpejtë dhe sulmuese, gjë që rezultoi me golin e sulmuesit Sidrit Gurit

FC Shkupi superior në pjesën e dytë ndaj Struga Trim Lum (VIDEO)

Plotë 9 gola në dy ndeshje brenda 7 ditëve për FC Shkupin, që vazhdon efektin e qindtpërqindtë në ndeshjet si vendas gjatë këtij edicioni, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 5:0 ndaj Pelisterit javën e shkuar, FC Shkupi sot mundi Struga Trim Lumin me shifrat 4:0. Pjesa e parë ishte e barazpeshuar, me të

Skender Rexhepi – Zejdi vizitën në Madrid e shfrytëzon për të ndjekur super derbin, Real M. – Sevilja

Në këto momente në stadiumin “Santiago Bernabeu” po zhvillohet derbi ndeshja e javës së 15-të midis Real Madridit dhe Seviljës, njofton “infOSport.mk”. Pas 45 minutave të para rezulati është i barabartë 1:1, ndërsa këtë takim nga afër po e ndjek edhe deputeti i AlternAtivës, Skender Rexhepi – Zejdi, i cili bashkë