Shkëndija feston titullin e katërt kampion, bashkë me ta feston edhe Lazim Destani (VIDEO)

Shkëndija sot edhe zyrtarisht festoi titullin kampion për sezonin 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e ri të vendit në ndeshjen e fundit për këtë edicion barazuan 1:1 me FC Shkupin, mirëpo pavarësisht rezultatit, festa nuk mungoi në fund, kjo pasi “kuqezinjtë” që disa xhiro më parë kishte siguruar titullin e katërt

Shënohet goli i parë në ndeshjet e xhiros së fundit në LPFMV (VIDEO)

Është shënuar goli i parë në ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Goli i parë na vjen nga ndeshja në Strumicë, aty ku Akademia Pandev avansoi përballë Borecit. E gjithë kjo ndodhi në minutën e 12-të, kur fillimisht tentoi Radeski, goditja e të

Shkëndija përballë FC Shkupit pranon trofeun e kampionit për sezonin 2020/2021

Shkëndija në ndeshjen e fundit të sezonit 2020/2021 do të mirëpret FC Shkupin në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje ekipi “kuqezi” edhe zyrtarisht do të pranojë kupën për titullin kampion të vendit. Pasi javën e shkuar Shkëndija mundi Makedonija Gj.P. 4:3 në Shkup, ata të relaksuar kanë vijuar përgatitjet për

Struga Trim Lum në Kratovë për të shkruar historinë, Shkëndija në Tetovë feston “kuqezi”

Ditën e sotme do të luhen 6 përballjet e vlefshme për javën e fundit të sezonit 2020/2021 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Kratovë, aty ku Struga Trim Lum kërkon të shkruajë historinë. Në rast triumfi në përballjen e sotme ndaj Sileksit,

Shkëndija mes Kontes dhe Lautaros, e ardhmja e argjentinasit në dyshim

Shkëndija në stol midis Antonio Kontes dhe Lautaro Martinezit. Pavarësisht se Interi është shpallur kampion i Italisë pas dominimit 9-vjeçar të Juventusit, sulmuesi argjentinas dëshironte të linte firmën e tij edhe në ndeshjen kundër Romës. Sidoqoftë, Lautaro nuk ishte në gjendje të gjente rrugën drejt golit, i aktivizuar në minutën e

Nëna e Ronaldos: Vitin e ardhshëm ai do luajë te Sportingu

Nëna e Kristiano Ronaldos, Maria Dolores Aveiro ka befasuar të gjithë duke thënë se djali i tij vitin tjetër do rikthehet te skuadra e fëmijërisë, Sporting Lisbon. Ronaldo e nisi karrierën te klubi portugez dhe gjithmonë ka pranuar se do ta mbyll karrierën në stadiumin “Jose Alvalade”. Portugezi ka edhe një vit

Armando Sadiku vijon të shkëlqejë sërish te Bolivari

Pas dopietës në fundjavë me Bolivarin, Armando Sadiku është rikthyer përsëri protagonist për skuadrën e tij. Sulmuesi i Kombëtares ka qenë protagonist tek tyë dy golat e Bolivarit, në ndeshjen ndaj Uilsterman, e cila u mbyll në barazim 2:2, e vlefshme për Kupën Sudamerikana. Fillimisht në minutën e 23-të, Sadiku fitoi penallti,

ZYRTARE, merret vendimi se ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Tashmë gjithçka është zyrtare. Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, e paraparë të zhvillohet me 29 maj midis Mançester Sitit dhe Çelzit do të zhvillohet në stadiumin e Portos, “Dragao”. Kjo sfidë do të luhet me praninë e spektatorëve, nga ku maksimumi i tifozëve do të jetë 12 mijë veta. Finalja