Rabotniçki prezantoi 3 emra të rinj, njëri prej tyre reprezentues i Maqedonisë!

Rabotniçki nën drejtimin e trajnerit Milan Ilievski, sot edhe zyrtarisht ndezën motorët për stinorin pranveror, ndërsa paralelisht drejtuesit e skuadrës i kishin mundësuar atij që në start në skuadër të ketë edhe 3 emra të rinj, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Kire Markoskin, një emër i njohur në futbollin vendor, Stefan

Pas reagimit të Bunjakut, sot kundër vendimit të Qytetit të Shkupit për të ndihmuar Vardarin ka reaguar edhe Rabotniçki!

Pas reagimit të Drejtorit Sportiv të FC Shkupit, Omer Bunjaku, sot ndaj vendimit të Këshillit të Qytetit të Shkupit për ndihmë financiare prej 15 milionë denarëve për Vardarin, ka reaguar edhe fqiu i tyre, Rabotniçki Nga tabori i “romantikëve” kanë potencuar se janë kundër ndihmës që i jepet Vardarit, që ndodhet

Shkëndija e Qato-s është ndryshe, edhe me dy futbollistë më pak mund Rabotniçkin (VIDEO)

Edhe një performancë tjetër e shkëlqyer e Shkëndijës së Qatip Osmanit, që nga Shkupi për në Tetovë u rikthye me tre pikë të plota, duke mundur Rabotniçkin me rezultatin 4:2, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në arenën “Todor Proeski” prodhoi gjithçka, gola, përmbysje, raste shënimi, si dhe dy kartonë të kuq,

Shkëndija i tregoi fuqinë Rabotniçkit, Makedonija GJ.P e Bajramit rikthehet te fitorja

Shkëndija e Tetovës i tregoi fuqinë e vërtetë Rabotniçkit sot në Shkup, takim ky i vlefshëm për javën e 11-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse “kuqezinjtë” e mbyllën ndeshjen me dy lojtarë më pak, edhe atë pa kapitenin Hasani dhe mbrojtësin e krahut të djathtë, Murati, në