Renova e nisi mirë, por në fund kokëulur e lëshoi Kratovën (VIDEO)

Renova ka pësuar disfatë 3:1 në përballjen ndaj Sileksit në Kratovë, dy skuadra këto që përfaqësojnë vendin tonë në garat e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi mirë për të përzgjedhurit e trajnerit Bujar Islami, që avansuan shumë herët me golin e Emran Ramadanit, i cili në minutën e 7-të lëshoi

Zhgënjejnë Shkëndija dhe Renova

Shkëndija dhe Renova pas fitoreve të mëdha në arenën ndërkombëtare, në kampionat kanë zhgënjyer tifozët e tyre, duke mos arritur të përsërisin një gjë të tillë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija, që konsideroheshe si favorite absolute përballë Borecit, barazoi 1:1 midis Tetovës, ndërkohë Renova, edhe përkundër avantazhit që kishte, nga Kratova u rikthye

Mbyllen 45 minutat e para në Tetovë dhe Kratovë (VIDEO)

Janë mbyllur me barazime 45 minutat e para në kuadër të dy ndeshjeve të fundit të javës së katërt në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në Tetovë kundër Borecit e mbylli këtë pjesë me shifrat 1:1, ndërsa Sileksi përmbysi gjithçka në ndeshjen ndaj Renovës, skuadër kjo që avansonte me

Gjoka ulë në bankinë portierin Zahov!

Shkëndija me fillim në ora 16:30 në Tetovë do të mirëpret Borecin në ndeshjen e vlefshme të javës së katërt në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Ernest Gjoka është favorite në këtë përballje, mirëpo një gjë të tillë “kuqezinjtë” do të duhet të dëshmojnë edhe në fushën

Arbër Shala titullar kundër Sileksit, mungon sulmuesi Selmani!

Trajneri Bujar Islami pak çaste më parë ka bërë publik formacionin me të cilin do ti kundërvihet Sileksit në ndeshjen e vlefshme të javës së katërt në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Debutimin e tij me fanellën e skuadrës “bardhekaltër” nga Xhepçishti në këtë përballje do ta ketë kosovari, Arbër

Mësohet edhe zyrtarisht data e fillimit të sezonit të ri në “Serie A”

“Serie A” ka konfirmuar se sezoni 2020-2021 do të fillojë me 19 dhe 20 shtator, teksa kalendari i ndeshjeve do bëhet publik me datë 2 shtator. Federata ka vendosur për datat e sezonit të ri pas një takimi të mbajtur gjatë ditës së sotme në Romë. Kujtojmë sezonin e kaluar  kampion për