Murat Adili largohet nga Korabi pa zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare, transferohet në Ligën e Parë!

Me 20 janar ishte prezantuar te skuadra e Korabit, mirëpo pa kaluar ende një muaj Murat Adili ka ndërruar sërish skkuadër, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi kërçovarë vendosi ti jap fund qëndimit të tij te Vëllazërimi në këtë fillim viti, mirëpo edhe pse priteshe që të vazhdojë të shënojë në Ligën e

Largimi i sponzorit Angjushev, vjen largimi i parë nga Boreci, kroati Prelçec i bashkohet Rabotniçkit

Largimi i sponzorit gjeneral Koço Angjushev nga ekipi i Borecit, mund të ndikojë shumë negativisht te skuadra nga Velesi, që po arrinte rezultate relativisht të mira si pjesë e më të mirëve në futbollin vendor, shkruan “infOSport.mk”. I pari që largohet nga kjo skuadër, është edhe më i miri, sulmuesi kroat

Basha përforcon sulmin e Borecit!

Boreci vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të stinorit pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Pas Aleksander Borha dhe Luka Trajkovskit, emër i ri në rradhët e skuadrës nga Velesi, është sulmuesi anësor, Edi Basha, i cili gjatë karrierës së tij ka luajtur në Bosnje e Hercegovnë, Kroaci

Boreci vjen me dy goditje brenda ditës, transferon edhe një kolumbian

Boreci gjatë ditës së sotme ka konfirmuar dyshen Aleksander Borha dhe Luka Trajkovski, njofton “infOSport.mk”. Që të dy sot vunë të zezën mbi të bardhë, ndërsa drejtuesit e klubit nga Velesi besojnë fuqishëm në kualitetet e kësaj dyshe, që pritet të ndihmojnë skuadrën drejt realizimit të objektivave gjatë stinorit pranveror. Kolumbiani