E bujshme, Mevlan Adili në verë vishet “bardheblu”!

Mevlan Adili me paraqitjet e tij këtë edicion me fanellën e Vllaznisë në Superligën shqiptare ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave, si nga Shqipëria, ashtu edhe nga jashtë. Shkupjani Adili ishte një komandant i vërtetë në mbrojtjen e Vllaznisë së Shkodrës, ndërsa një gjë e tillë nuk ka mbetur pa u

Partizani falë Jasir Asanit rikthehet në pozitën e parë në Superligën shqiptare (VIDEO)

Jasir Asani ka rezultuar deçiziv në fitoren e Partizanit ndaj Apolonisë në ndeshjen e vlefshme të javës së 31-të në Superligën shqiptare, teksa shënoi golin e vetëm të fitores, duke rikthyer “Demat e Kuq” në krye të renditjes, njofton “infOSport.mk”. Asani golin e vetëm në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”

E shëmtuar, në Kosovë përleshen futbollistët, në Shqipëri nga tribuna goditet trajneri i Partizanit! (VIDEO)

E mërkura po sjellë ndeshje futbolli në elitën e futbollit shqiptarë, por njëkohësisht edhe atë të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve, ndeshja e javës së 31-të midis Ballkanit dhe Llapit në Suharrekë në disa raste gjatë pjesës së parë solli disa përleshje mes futbollistëve, me ç’rast erdhi

Super lajm për Vllazninë e Adilit dhe Imerit pas kualifikimit në finalen e Kupës!

Pasi prekën finalen e madhe të Kupës së Shqipërisë, nga tabori i Vllaznisë së Shkodrës kanë marrë një super lajm. Skuadra shkodrane, në rradhët e së cilës luajnë edhe dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, Murat Adili dhe Demir Imeri, ka marrë licencën për pjesëmarrjen në kompeticionet e UEFA-s dhe FSHF-së, për

Daja tregon pse nuk e aktivizon Hasanin titullarë te Partizani

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja është shprehur tepër i kënaqur pas fitores 3:0 ndaj Bylisit dje në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Në prononcimin pas ndeshjes për “Gol pas Goli”, tekniku i “Demave të Kuq”, duke folur për ndeshjen ndaj ballshiotëve, nuk la pa e prekur edhe çshtjen Ferhan Hasani,

Jasir Asani shënon në fitoren e Partizanit, shënon edhe ish futbollisti i Shkëndijës (VIDEO)

Partizani ka shënuar një fitore më të lehtë se sa pritej në ndeshjen kundër Bylisit, e vlefshme për javën e 26-të në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja shënuan fitore 3:0, ndërsa në listën e golashënuesve u regjistruan edhe ish futbollistë që më parë kishin

Ish futbollisti i Shkëndijës shënon gol dhe futet në historinë e futbolllit shqiptarë (VIDEO)

Partizani dhe Bylisi në “Air Albania Stadium” në këto momente po zhvillojnë ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Partizani i Ilir Dajës po avanson me rezultatin 1:0, falë një goli të shënuar nga Stenio Zhunior që në minutën e parë. Ish futbollisti i Shkëndijës shënoi

Daja zbulon formacionin anti Bylis, Ferhan Hasani sërish në bankinë

Me fillim në ora 16:00 në stadiumin “Air Albania” në Tiranë do të zhvillohet sfida e fundit e javës së 27-të në Superligën shqiptare midis Partizanit dhe Bylisit. Para pak çasteve trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike formacionet, ndërsa te Partizani bie në sy sërish mungesa e Ferhan

Ferhan Hasani për herë të parë nga minuta e parë te Partizani

Skuadra e Partizanit gjatë ditës së sotme në stadiumin “Air Albania” do të mirëpres Bylisin në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. “Demat e Kuq” do të kërkojnë të marrin maksimumin edhe për të mos humbur kontaktet me Teutën kryesuese, e cila gjatë ditës së

Deklarata e fuqishme e Adilit: Gjermani – Maqedoni! Unë po shihja Shqipërinë se e kam ëndërr

Mevlan Adili ka udhëhequr përsëri Vllazninë drejt një tjetër ndeshje me rrjetën e paprekur, por futbollisti shkupjan, i cili mbante shiritin e kapitenit te skuara shkodrane, ka theksuar se kënaqësia ishte përgjysmë pasi një ndeshje si e sotmja duhej fituar me ato pak raste që krijoi skuadra e tij, siç