KHF Çair mund Pelisterin midis Manastirit, duke festuar shqip festat e nëntorit

KHF Çair feston midis Manastirit shqip, edhe atë në muajin më të bukur atë të nëntorit kur në këtë qytet ishte themeluar alfabeti shqip, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Basri Latifi në kuadër të javës së 12-të mundi ekipin e KFH Pelister me rezultatin 41:36 (24:17). Edhe pse të jendikepuar

KHF Çair nuk njeh kundërshtarë, mundin Vardarin dhe futen në garë për titull

Vashat e KHF Çair kanë bërë mrrekullinë sonte, teksa në ndeshjen e javës së 10-të në elitën e hendbollit tek femrat mundën një ndër skuadrat favorite për titull, Vardarin, njofton “infOSport.mk”. 30:28 ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi të zhvilluar në Çair, aty ku çdo skuadër e ka të vështirë

KHF Çair regjistron edhe fitoren e 6-të pas 8 xhirove, Latifi optimist: Vazhdojmë pa humbje deri në fund

Vashat e KH Çair kanë regjistruar edhe fitoren e 6-të në 8 javë kampionat në kuadër të Superligës, njofton “infOSport.mk”. Viktimë e rradhës e KHF Çair ishte skuadra e Spartakut, ndaj së cilës skuadër të besuarat e dyshes së trajnerëve Latifi-Islami, kishin shënuar fitore minimale 31:30 (15:12). Në këtë ndeshje KHF

KHF Çair mundet nga Naisa Nish

KHF Çair ka pësuar disfatë të thellë 41:26 nga skuadra e Naisa Nish në kuadër të raundit të dytë të Kupës Europiane (European Cup), njofton “infOSport.mk”. Vashat shkupjane luajtën një pjesë të parë shumë të mirë, duke mos i lënë shumë hapësira kundërshtarit, megjithatë tempo e tyre ra në pjesën e

KHF Çair përforcohet para Europës

Klubi i hendbollit për femra Çair është përforcuar me tre hendbolliste të reja. Ana Marija Bozhinovska, Gabriela Kostadinovska dhe Arlinda Dinarica janë tre hendbollistet që kanë firmosur me skuadrën e Çairit. Bozhinovska vjen nga Vardari dhe ka qenë disa herë në listën e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Kostadinovska vjen