Maqedonia mundet sërish nga Gjeorgjia, debuton Agon Elezi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në ndeshjen e parafundit të grupit 4 në Ligën B, pësoi disfatë 2:0 në udhëtim në Tbilisi ndaj Gjeorgjisë, duke humbur kështu të gjitha gjasat për atë pozitë të parë, të cilën që sonte e siguruan gjeorgjianët me trajnerin e tyre francez, Vili Sanjoll, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e

Goran Pandev edhe zyrtarisht i thotë lamtumirë futbollit!

Legjenda e futbollit në vend, Goran Pandev edhe zyrtarisht i ka thënë lamtumirë futbollit aktiv. Një gjë të tillë, Pandev e kishte konfirmuar përmes një intervistë për prestigjiozen italiane “Gazzetta dello Sport”,  duke pohuar se nuk mendon më për të luajtur futboll, mirëpo njëkohësisht duke paralajmëruar që do të mbetet

Bejtullai flet për rikthimin te përfaqësuesja e Maqedonisë

I rikthyer së fundmi në ekipin përfaqësues të Maqedonisë së Veriut për ndeshjet e Ligës së Kombeve me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë, Egzon Bejtullai thotë se kjo ftesë paraqet kënaqësi për atë, pasi është një vlerësim për punën që ka bërë me ekipin e Shkëndijës. “Për çdo lojtar ftesa nga ekipi përfaqësues

Milevski fton Bejtullain e Shkëndijës, konfirmohet mungesa e Et’hemit dhe Ristovskit!

Përfaqësuesja A e Maqedonisë gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht do të nis përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të grupit 3 në Ligën e Kombeve kundër Gjeorgjisë (Tbilisi, 23 shtator) dhe Bullgarisë (Shkup, 26 shtator). Për shkak lëndimit tashmë dihet se Darko Çurlinov nuk do të jetë në përfaqësuese për

Milevski zbulon listën për ndeshjet e shtatorit, pjesë e saj edhe Agon Elezi dhe 4 futbollistë nga Liga e Parë

Seleksionuesi Bllagoja Milevski ka zbuluar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve. Risi është emri i Agon Elezit të Varazhdin, ndërsa pas shumë kohësh në formacion do të jenë edhe 4 lojtarë nga Liga e Parë, përfshirë këtu edhe

Vashat e Maqedonisë mundin Letoninë falë golave të Andonova dhe Roçit

Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë ka regjistruar fitoren e dytë në ciklin eliminatorë për kualifikim në Kampionatin Europian të vitit 2023. Vashat e Maqedonisë të enjten në Shkup mundën Letoninë me rezultatin 3:2, e ku protgoniste dolën të jenë Natasha Andonova dhe Gentiana Roçi, raporton “infOSport.mk”. Kapitenja Andonova realizoi dy gola

Në shtator shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë zhvillojnë dy ndeshje miqësore

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë  nën udhëheqjen e trajnerit Dragan Kanatllarovsko gjatë muajit shtator në kohën kur do të ketë termine të lira do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Kombëtares së Shqipërisë. Do të jetë ky një test i mirë për gjeneratën e re të futbollistëve që do të luajnë për

Maqedonia edhe më tej e 64-ta, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Përfaqësuesja e Maqedonisë vazhdon të mbajë pozitën e 64-të në renditjen më të re të FIFA-s, të publikuar  për muajin gusht, njofton “infOSport.mk”. Nuk kanë lëvizur fare edhe Shqipëria dhe Kosova, që vazhdojnë të renditen në pozitën e 66-të, gjegjësisht 106-të. Ndryshe Brazili vazhdon të kryesojë renditjen, para Belgjikës dhe Argjentinës, për

Rast i mirë për futbollistët vendor, Milevski për miqësoren me A. Saudite do llogarisë tek ata

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll gjatë muajit tetor të këtij viti ka paraparë një ndeshje miqësore kundër Arabisë Saudite në transfertë. Ndeshja në fjalë do të zhvillohej në Abu DABI, ndërsa në këtë ndeshje seleksionuesi Bllagoja Milevski në përgjithësi do ju jep mundësinë futbollistëve më të spikatur nga kampionati vendor, njofton

Renditja e FIFA-s, Maqedonia bie dy pozita më poshtë

Muaji qershor, në të cilin përfaqësuesja e Maqedonisë zhvilloi 4 ndeshje, nuk doli të jetë edhe aq i suksesshëm. Dy fitore ndaj autsajderit Gjibraltarit, një barazim ndaj Bullgarisë dhe një disfatë nga Gjeorgjia, ishte epilogu i ndeshjeve, që e rendisin Maqedoninë dy pozita më poshtë, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga pozita e