Partneritet i ri ndërmjet UNICEF-it dhe Federatës së futbollit të Maqedonisë

Federata e Futbollit të Maqedonisë  dhe Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF), kanë bërë një partneritet të ri lidhur me Ditën Botërore të Fëmijëve, me të cilin do të promovojnë rëndësinë e përfshirjes, mosdiskriminimit dhe barazisë së fëmijëve dhe të rinjve në sport dhe lojëra. Këtë vit, Dita Botërore

Grubi i gatshëm të zbutur raportet mes “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Pas takimit me krerët e dy skuadrave shqiptare të FC Shkupit dhe Shkëndijës, Suat Alija, gjegjësisht Zamir Dika, zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi u shpreh i hapur për të takuar edhe përfaqësuesit e dy tifo-grupeve më të flakta shqiptare në vend, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. “Në mënyrë që të kontribuojmë

Artan Grubi takoi Kryetarët e FC Shkupit dhe Shkëndijës, ja për çfarë kishin folur!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në ambientet e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, ka pritur në takim kryetarët e dy klubeve shqiptare, atë të FC Shkupit, Suat Alija dhe Shkëndijës, Zamir Dika. Duke iu uruar sukses të dy klubeve, Grubi ka thënë se ky takim vjen si shkak

FC Shkupi së shpejti edhe me sponzor të ri!

FC Shkupi gjatë ditës së sotme prezantoi trajnerin e ri-të vjetër, Goce Sedlloskin, ndërsa bashkë me të edhe ndihmësin e tij të ri, Arben Nuhiun si dhe kryetarin, Suat Alija. Megjithatë kjo nuk është e tëra, sa u përket risive te skuadra nga Çairi. Siç mëson “infOSport.mk” së shpejti skuadra kampione

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat në Shkup nuk ndjehen fajtorë, gjykimi vazhdon më 14 shtator

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, Anxhello Gjorgievski, Klementina Levkovska dhe Andrej Kostovski sot para Këshillit Gjyqësor në Gjykatën Themelore Penale në Shkup deklaruan se nuk ndjehen fajtorë për veprën penale për të cilën akuzohen. Në seancën e sotme të parë gjyqësore nga ky proces, prokurorja Tanja Trajçevska

Ditë të mira për Shkëndijën! “Ballistët” i’a arritën qëllimit, po vjen kryesia e re!?

Shkëndija edhe pse sot u rikthye në folenë e saj, në Tetovë, nuk arriti të gëzojë armatën e madhe të tifozëve “kuqezi”, të cilët në fund mbetën të zhgënjyer pas barazimit 1:1 me Makedonija GJ.P. Ky barazim dëshmon qartë se te Shkëndija nuk po shkon diçka mirë, ndërsa pasqyrë më e

Nga se ka frikë Shkëndija? Nga Struga Trim Lum apo presidenti nga “Ballistë”!?

Shkëndija në kuadër të javës së katërt në elitën e futbollit vendor do të mirëpret Struga Trim Lum. Kjo ndeshje konsiderohet edhe derbi i kësaj jave,  falë edhe startit të mrrekullueshëm të ekipit strugan, që është ekipi i vetëm që ka regjistruar 3 fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara,

Gjest i bukur nga Armend Alimi, ndihmon klubin ku u rrit: Me zemër për KF Bashkimin

Armend Alimi, një emër i njohur në futbollin vendor, i cili aktualisht mbron ngjyrat e Rabotniçkit nga Shkupi, i është bashkuar inicativës për të ndihmuar KF Bashkimi nga Kumanova, klubi në të cilin ishte zhvilluar si futbollistë, raporton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë bërë të ditur edhe nga klubi kumanovar

Emocione pa fund, “Shvercerat” mirëpresin futbollistët e Ballkanit me duartrokitje dhe këngën e Adem Jasharit

Ballkani doli të jetë fitues i aktit të parë të zhvilluar në Shkup. Skuadra nga Suhareka mundi 2:1 FC Shkupin, ndërsa para fillimit të takimit ndodhi një moment vërtetë shumë emocionues. Derisa futbollistët e Ballkanit dolën në fushën e blertë, të njëjtit u pritën me duartrokitje nga tifo grupi i FC

Arena “Todor Proeski” ringjallë shumë kujtime të mira për Nderim Nexhipin!

FC Shkupi dhe FC Ballkani sonte me fillim në ora 21:00 në arenën “Todor Proeski” do të zhvillojnë ndeshjen e parë “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës. Të dyja skuadrat janë kampionë në vendet respektive, ndërsa përmes ndeshjeve të “play-off” të Ligës së Konferencësn, do të tentojnë të sigurojnë biletën