Muhamed Sejdini shpallet personalitet i vitit nga Komuna e Kërçovës

Numri një i futbollit vendor, Muhamed Sejdini, është shpallur personalitet i vitit nga Komuna e Kërçovës për vitin 2020, njofton “infOSport.mk”. Ky çmim Muhamed Sejdinit nga ana e Kryetarit të Kërçovës, Fatmir Dehari, i jepet për shkak suksesit të madh të përfaqësueses së Maqedonisë, e cila për herë të parë në

Mbappe fanellën me të cilën i shënoi 3 gola Barcelonës ja dhuroi Khabibit

Kylian Mbappe u shpall njeriu i ndeshjes kundër Barcelonës në takimin e parë që skuadra e tij, PSZh, e zhvilloi në “Kamp Nou” në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Ylli francez i PSZh-së shënoi “hat-trik” në fitoren 4:1 të skuadrës kampione të Francës, që

Gazetari i sportit sulmohet derisa po transmetonte live nga vendi i ngjarjes! (VIDEO)

Një incident i shëmtuar ka ndodhur në Ekuador, teksa gazetari sportiv Diego Ordinola dhe kameramani i tij derisa ishin në transmetim “live” para stadiumit, ishin sulmuar me armë nga një person i panjohur. I njëjti mbante në kokë një kapele dhe një armë në dorë, duke i kërcënuar ata para kamerës.

Arrestohet ish-futbollisti i Interit dhe Juves, kishte kultivuar marijuanë!

Ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Romës dhe Parmës, i cili ka provuar të luajë edhe dy ndeshje me kombëtaren e Italisë, Luixhi Sartor, është arrestuar nga policia italiane. 46-vjeçari është ndaluar së bashku me bashkëshorten e tij. “Guarda di Finanza” e Parmës i ka zbarkuar në shtëpinë e tij në Lesignano Palmia,

Mësohet koha se kur do të shfaqet filmi për Ibrahimoviç, ku luajnë edhe dy shqiptarë

Një film për jetën e Zlatan Ibrahimoviç pritet që të lansohet së shpejti, me emigrantin boshnjak që u shndërrua në njërin prej ikonave dhe legjendave të futbollit në Suedi, por edhe në Europë. Filmi “I am Zlatan” do të lansohet gjatë këtij viti. Një nga autorët e skenarit thuhet se është

“Më të mirë shqiptarët apo ganezët”, ja përgjigjja e Balotellit!

Ish-sulmuesi i Interit dhe i Milanit, Mario Balotelli mbrëmjen e djeshme kishte bërë pyetje përgjigje me fansat e tij në Story-n e profilit të tij në rrjetin social “Instagram”, ku është pyetur cilët janë më të mirë shqiptarët apo ganezët. Sulmuesi italian i Moncës ka etiketuar personin që e kishte pyetur

Vendin e Shakohoxhës te SuperSport e merr djali i ish trajnerit të Shkëndijës!

Lëvizjet surprizë në kanalin sportiv Supersport në Digitalb kanë ngjallur interes të madh që kur u dha lajmi se Dritan Shakohoxha, njeriu që prej vitesh drejtonte këtë platformë televizive, u largua nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm. Vendin e Shakohoxhës në SuperSport e ka marrë gazetari Egi Duro, ndryshe djali i

Arrestohet kapoja i “Grobari”, kishte vrarë tifozin e rivalëve të Crvena Zvezdës! (VIDEO)

Policia serbe gjatë një aksioni të ekzekutuar dje, ka arritur që të arrestojë kapon e grupit të tifozëve të Partizanit, “Grobari”, Veljko Belivuk, i njohur si Velja Nevolja, transmeton “infOSport.mk”. Nevolja akuzohet për vrasjen e  tifozit të Crvena Zvezdës, Zdravko Radojeviç, ndërsa gjithashtu edhe për planfikim të likuidimit të Milan Ljepoja,

Festë e dyfishtë në familjen Bardhi, Adem Bllaca në aheng familjar i këndon edhe Enis Bardhit (VIDEO)

Levante të shtunën mundi Realin e Madridit 2:1, ndërsa pjesë e kësaj fitore të skuadrës nga Valencia ishte edhe shkupjani, Enis Bardhi, i cili asistoi në golin e dytë të shënuar nga Roxher në minutën e 78-të. Roxher në këtë mënyrë u nxorrë për penaltinë e humbur në minutën e

Ibra-Lukaku, ja kush do fitonte duelin sipas Khabib Nurmagomedov

Mbrëmë në Itali u zhvillua derbi i madh midis Interit dhe Milanit, këtë herë në kuadër të Kupës së Italisë. Interi ishte skuadra që iu gëzua triumfit, edhe atë falë një super goli të Eriksen në minutën e 97-të, por megjithatë vëmendjen më të madhe në këtë ndeshje e mori