Bota e boksit në zi, pas 11 ditëve në koma ndërron jetë boksieri 18-vjeçar nga Jordani

Boksieri Rashed El-Suaisat ka ndërruar jetën në moshën 18 vjeçare, pasi i njëjti për 11 ditë të plota kishte qenë në koma. Boksieri jordanez u nokautua në datën 16 prill nga rivali estonez, Anton Uingradou në kampionatin e boksit për të rinjtë që po zhvillohet në Poloni. Që nga ajo kohë

Kapet duke trafikuar drogë me emrin e MekGregor, sozia e sportistit dënohet me 3 vite burg

Një person i ngjashëm me Konor MekGregor që merrej me drogë duke përdorur karta me emrin e irlandezit është burgosur për tre vjet. Mark Nie, 34 vjeç, u tha oficerëve se emri i tij ishte “Conor” ndërkohë në automjetin e tij u gjetën karta biznesi me emrin “Mcgregor Enterprise”. Pas arrestimit të

Akuza të rënda ndaj ish-çiklistit kampion, Lenc Armstrong! Përdorte një motor të fshehur për të rritur shpejtësinë!

Ish-çiklisti kampion, Lenc Armstrong mbetet një emër i madh i këtij sporti edhe pse u përfshi në një skandal dopingu, pas të cilit të gjithë titujt iu hoqën. Mirëpo për Arsmtrong skandalet nuk kanë të ndalur edhe në kohën e tashme, kjo pasi një gazetar francez është i sigurt se ish-çiklisti

ZYRTARE, Nurmagomedov nuk do të ngjitet më në oktagon!

Khabib Nurmagomedov nuk do të ngjitet më kurrë në oktagon. Tani është gjithçka e qartë dhe ka formë zyrtare. Pas spekulimeve të shumta mbi një rikthim të mundshëm të “shqiponjës nga Dagestani” dhe hamendësimeve të presidentit të UFC Dana Uajt, tani është edhe vetë 51-vjeçari që konfirmoi lajmin e bujshëm. Dana

Edhe përkundër kërcënimeve, zv drejtori Rustemi nuk e përfillë aspak Mojsovskin!

Drejtori i Agjencisë për rini dhe sport Naumçe Mojsovski, në një intervistë për “Utrinski brifing” deklaroi se do të kërkojë llogari për pjesmarrjen e zv.drejtorit Rustemi në kuvendin e Federatës së Futbollit në Maqedoni, duke u shprehur në formën më diktatoriale rreth raportit mes tyre dhe kompetencave. Naumçe Mojsovski, duke mos

Dueli historik mes Xhoshua dhe Fjuri më afër se kurrë

Entoni Xhoshua Tajson Fjuri kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa të pasionuarit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Fillimit, Xhoshua dhe Fjuri kishin kërkuar