Haxhi Krasniqi humb titullin me pikë nga Boesel

Haxhi Krasniqi ka humbur  titullin kampion bote në kategorinë e peshave super të mesme, për titullin IBO, pasi sonte në Magdeburg të Gjermanisë pas 12 raundeve u mposht nga gjermani Dominic Boesel, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një luftë thuajse e barabartë, ku Boesel dominoi në 6 raundet e para, derisa e

Gjithçka gati për super duelin Krasniqi-Boesel, kosovari synon mbrojtjen e titullit

Një vit që nga përballja e tyre, Robin Haxhi Krasniqi dhe Dominik Boesel do të përballen sërish sonte në kategorinë e peshave super të mesme, për titullin IBO. Në luftën e parë, Krasniqi doli fitues duke e nokautuar Boesel në raundin e 10, kështu duke ia marrë titullin e kampionit të

Faleminderit o Zoti im që më dhe kaq shumë thotë Haxhi Krasniqi në prag të sfidës së nesërme ndaj Bosel

Boksieri shqiptarë, Haxhi Krasniqi do të zhvillojë të shtunën meçin e tij të radhës në mbrojtjen e titullit të kampionit të botës në peshat e mesme, versioni IBO. Një ditë para meçit të madh, Krasniqi ka publikuar disa fotografi në profilin e tij në “Facebook”, ku shpreh gatishmërinë e tij për

Florian Marku zyrtarizon datën e ndeshjes së rradhës!

Florian Marku disa ditë më parë u shpall kampion në kategorinë IBF, pasi mposhti boksierin ukrainas, Maksim Prodan në stadiumin e Tottenham me vendim jurie. Menjëherë pas këtij triumfi Marku  paralajmëroi së ndeshja e radhës do të vinte shumë shpejt, ndërsa një gjë të tillë ai ka konfirmuar orë më parë

Krasniqi gati për luftën e madhe ndaj Bosel: Të shtunën do të jem në formën time më të mirë

Të shtunën mbrëma kampioni botëror në boks, Robin Krasniqi, do të ketë punë sërish me boksierin gjerman Dominik Bosel të cilin e mposhti para disa muajsh dhe rrëmbeu titullin në kategorinë WBA. Krasniqi do të tentojë mbrojtjen e titullit. Ai ka folur lidhur me luftën që do ta zhvillojë të shtunën