Edhe përkundër kërcënimeve, zv drejtori Rustemi nuk e përfillë aspak Mojsovskin!

Drejtori i Agjencisë për rini dhe sport Naumçe Mojsovski, në një intervistë për “Utrinski brifing” deklaroi se do të kërkojë llogari për pjesmarrjen e zv.drejtorit Rustemi në kuvendin e Federatës së Futbollit në Maqedoni, duke u shprehur në formën më diktatoriale rreth raportit mes tyre dhe kompetencave. Naumçe Mojsovski, duke mos

Dueli historik mes Xhoshua dhe Fjuri më afër se kurrë

Entoni Xhoshua Tajson Fjuri kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa të pasionuarit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Fillimit, Xhoshua dhe Fjuri kishin kërkuar

Florian Marku ka gati surprizën e madhe për fansat e tij

Boksieri shqiptar, Florian Marku, i cili kohët e fundit është ne qendër të vëmendjes në boksin botëror, ka postuar një foto me ekipin e tij në rrjetin social “Tëitter”, me shkrimin “Netë të mëdhaja po vijnë”. 28-vjeçari, prej disa kohësh është zhvendosur në Angli, me qëllim që të stërvitet në palestrat

KM Liria me 5 kampionë nga kampionati zgjedhor për U23

Gjatë ditës së sotme, në qytetin e Prilepit u organizua kampionati zgjedhor për U23, aty ku fjalën kryesore e kishin mundësit e KM Liria nga Shkupi, njofton “infOSport.mk”. Gjithsej 6 kampion dolën nga KM Liria, 3 nënkampion, derisa 4 mundësa u renditën si të tretët në kategoritë e tyre. Besir Alili (57

Ardian Azemi boksieri më i mirë, Naser Haruni trajneri më i mirë për vitin 2020

Federata e Boksit të Maqedonisë së Veriut ka vlerësuar Ardijan Azemin si boksierin më të mirë të vitit 2020 në vendin tonë. Në Kuvendin e Rregullt të federatës së boksit të mbajtur sot, numri një i këtij institucioni sportiv, Primislav Dimovski, ndau nga një shpërblim për Azemin si dhe për trajnerin

Atleti shqiptarë fiton medaljen e arrit në Beograd

Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj, ka rrëmbyer vendin e parë në Mitingun Ndërkombëtar të Beogradit. Smajlaj fitoi medaljen e artë me rezultatin 7.91m, me një diferencë të vogël nga kundërshtari serb, ka njoftuar Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar. Kështu, Izmir Smajlaj bëri që të ngritet lart flamuri kombëtar dhe të dëgjohet himni kombëtar

Poirier e la “sakat”, MekGregor filmohet duke u larguar me paterica (VIDEO)

Konor MekGregor zhgënjeu të gjithë fansat e tij këtë mëngjes, pasi u mund që në raundin e dytë nga Dustin Poirier. Amerikani e kontrolloi shumë mirë takimin dhe arriti të fitonte me nokaut, edhe atë që në raundin e dytë, duke mos i dhënë asnjë mundësi irlandezit. https://twitter.com/i/status/1353234750081814528 Poirier ishte shumë mirë