Skandal, Azerbajxhani i ndalon Kukësit futbollistët nga Kosova

Kukësi do të luajë nesër ndeshjen e kthimit për Ligën e Kampionëve, ku përballë do të ketë skuadrën azere të Karabakut. Ndeshja që do të luhet në Baku, duket se është shoqëruar me shumë  mijë probleme për skuadrën nga verilindja e Shqipërisë. Përveç faktit që skuadra ka udhëtuar me dy grupe

Gostivari dhe Bregallnica dhurojnë spektakël në miqësore

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft

Struga Trim Lum fiton miqësoren ndaj Labunishtit

Struga Trim Lum ka dalë fitues në miqësoren që e zhvilloi sot ndaj fqinjëve të Labunishtit, njofton "infOSport.mk". Të përzgjedhurit e trajnerit Tançeski në stadiumin e qytetit në Strugë shënuan fitore me rezultatin 2:1, ndërsa çështjen e fituesit e zgjodhën që në pjesën e parë kur avansuan me rezultatin 2:0. Arben Tafa

Reagimi i Osmanit pas rastit të humbur të Eminit (VIDEO)

Shkëndija tashmë po feston, mirëpo gjatë gjithë ndeshjes “kuqezinjtë” ishin në ankth, pasi një gjë të tillë bëri edhe rezultati 0:0. Kjo bëri që sonte Qatip Osmani të mos ulet fare në bankinë, duke qëndruar për gjatë gjithë ndeshjes i ngritur në këmbë dhe duke ndarë vazhdimisht këshilla për futbollistët e

Atë që nuk e bëri me Kukësin, Emini e bëri me Shkëndijën (VIDEO)

Izair Emini sonte ndaj Sherif Tiraspol, ishte më i motivuar ndoshta se edhe gjithë futbollistët tjerë të Shkëndijës. Mesfushori tetovar kërkonte hakmarrje ndaj kampionëve të Moldavisë, që në fund edhe ia arriti, pasi me Shkëndijën e tij eliminoi skuadrën e Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse nuk shënoi, Izair Eminit dhe

Luanat “kuqezi” të Shkëndijës shpërthejnë në festë

Ka mjaftar fërshëllima e fundit e arbitrit finladez Nevalainen që të shpërthejë festa “kuqezi” midis Tiraspolit të Moldavisë, aty ku Shkëndija arriti që të eliminojë kampionët e  Sherifit dhe të sigurojë një përballje me gjigandët austriak të Salzburgut në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton "infOSport.mk". Gëzimi

Shkëdija siguron dy përballje ndaj gjigandëve austriak te Salzburgut

Shkëndija ka siguruar një vend për në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, pasi i’a doli të eliminojë kampionët e Moldavisë, Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare sonte në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Tiraspol barazoi pa gola, që ishte e mjaftueshme për të siguruar një dy

Shkëndija shkruan historinë, kualifikohet në raundin e tretë të LK (VIDEO)

Shkëndija sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra tetovare sonte në transfertën ndaj Sherif Tiraspol barazoi pa gola 0:0, barazim ky që i siguroi skuadrës “kuqezi” një përballje të madhe ndaj Salzburgut të Austrisë. Kjo për

Sherif Tiraspol kërkon mesfushorin e Skënderbeut

Skuadra e Sherif Tiraspol që në këto momente po zhvillon ndeshjen e kthimit ndaj Shkëndijës në kuadër të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, dëshiron që të përforcohet me një futbollistë të Skënderbeut. Fjala është për Bakary Nimaga, i cili pjesë e skuadrës korçare është që nga viti

Mbyllet pjesa e parë në Tiraspol, rezultati sheh Shkëndijën në raundin e tretë (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes kthyese të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve midis Sherif Tiraspolit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër dëshirës së madhe të vendasve për të shënuar sa me herët në rrjetën e Zahov, një gjë të tillë nuk arritën, edhe pse në