Emini nga Turqia flet si futbollistë i Dritës

Izair Emini që ditë më parë kishte firmosur kontratë me skuadrën e Dritës nga Superliga e Kosovës, ndërsa drejtuesit e skuadrës nga Gjilani prezantimin e tij përmes një video materiali në rrjetin social “facebook” e bënë vetëm gjatë ditës së sotme. Ish futbollisti i Shkëndijës me Dritën ka nënshkruar kontratë dy

Atë që nuk e bëri me Kukësin, Emini e bëri me Shkëndijën (VIDEO)

Izair Emini sonte ndaj Sherif Tiraspol, ishte më i motivuar ndoshta se edhe gjithë futbollistët tjerë të Shkëndijës. Mesfushori tetovar kërkonte hakmarrje ndaj kampionëve të Moldavisë, që në fund edhe ia arriti, pasi me Shkëndijën e tij eliminoi skuadrën e Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse nuk shënoi, Izair Eminit dhe

Shpëtim Duro dëshiron Eminin te Flamurtari

Shpëtim Duro i dashuruar pas futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia. Pas afrimeve të Muhamed Useinit dhe Artim Pollozhanit, dy futbollistë që më parë ishin pjesë e Shkëndijës, strategu shqiptarë dëshiron edhe një tjetër ish “kuq e zi” në rradhët e Flamurtarit. Fjala është për Izair Eminin e Kukësit, të cilit i skadon