Egjipti vallëzon nën ritmin e Sallah! Super gol i tij ndaj Ugandës (VIDEO)

Egjipti ka shënuar edhe fitoren e 3-të nga po aq ndeshje në grupin “A” në kuadër të Kupës së Afrikës, njofton “infOSport.mk”. Sonte ata mundën Ugandën me rezultatin 2:0, ndërsa edhe njëherë tjetër figurë kryesore doli të jetë kapiteni i tyre, Mohamed Sallah. https://www.youtube.com/watch?v=vs7_oVSBEpc Sulmuesi i Liverpullit shënoi golin e parë në

Sevilja gati firmën me sulmuesin holandez, Luk De Jong

Sevilja është shumë afër marrëveshjes me PSV Ajndhovenin për kapitenin e këtyre të fundit Luk De Jong, njofton “Record”, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi 28-vjeçar te skuadra andalulziane do të transferohet për shifrën e 12.5 milion eurove, ndërsa kontrata e tij do të jetë për 4 vite, shtojnë “Marca” dhe “Cadena Cope”. De Jong

FC Shkupi i nis me këmbë të mbarë kontrollueset në Turqi

Skuadra e FC Shkupit ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj skuadrës boshnjake të Çelik në ndeshjen e saj të parë kontrolluese të zhvilluar në Turqi, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për “bardhekaltërit” nga Çairi e realizoi Umar Gudiabi, i cili shënoi një eurogol nga 30 metra, ndërkohë mysafirët gjatë pjesës së

Juventusi paralajmëron një transferim për ditën e nesërme, ja për kë bëhet fjalë…

Juventusi ka postuar një video në rrjetet sociale, duke paralajmëruar transferimin e rradhës, që do të ndodh gjatë ditës së nesërme. Ta fillojmë rrugëtimin tonë shkruan në postimin e Juventusit. Juventusi është i lidhur me disa lojtarë si Matijs de Ligt, Adrien Rabiot dhe Xhanluixhi Bufon, por shtrohet pyetja se cili do

Nejmar gjithnjë e më afër rikthimit te Barcelona!

Ka disa javë që mediet evropiane, sidomos ato spanjolle, shkruajnë për pakënaqësinë e Nejmar tek skuadra e Paris Sen Zhermeni, duke nxitur zërat për një rikthim të brazilianit në Barcelonë. Madje disa nga mediat shkruajtën se Nejmar përmes “WhatsApp” ka njoftuar shokët tek Barcelona se do të rikthehet në “Kamp Nou”. Së

E kërkonin Milani dhe Bajerni, por turku 19-vjeçar përfundon te Shalke 04

E kërkonin dy skuadrat gjigande Milani dhe Bajerni i Munihut, por Ozan Kabak përfundoi te skuadra e Shalke 04. Me këtë vendim 19-vjeçari i befasoi të gjithë, duke vendosur që nga Shtutgarti të transferohet te skuadra nga Gellzenkirshen. Kabak, i cili bën edhe rolin e mesfushorit shkatërrues, ka nënshkruar një kontratë

Çmendet Barcelona, 112 mln euro për yllin e Interit!

“Barcelona është gati t’i paguajë klauzolën 112 milionë euro Inter-it për të siguruar shërbimet e Lautaro Martinez”. Ky është lajmi i bujshëm që po vjen nga Argjentinë, më konkretisht nga “Radio La Red”. Drejtuesit e skuadrës kampione të Spanjës janë  magjepsur nga paraqitjet e “Demit” në Kupën e Amerikës dhe janë gati