Sallah shkruan historinë me Liverpullin në Premierligë, bëhet golashënuesi më i mirë

Mohamed Salah të dielën në “Enfilld Roud” ka shkruar historinë më të re me Liverpullin. Skuadra e Jurgen Klop turpëroi rivalin e madh, Mançester Junajtedin, duke e mundur me rezultatin e thellë 7:0. Mohamed Sallah ishte njëri prej më të mirëve në fushë për vendasit, duke realizuar dy gola dhe dy asistime. Me

Sallah hyn në historinë e Liverpullit, thyen rekordin e legjendës Zherard!

Liverpulli ka barazuar 1:1 në ndeshjen e fundit të grupit “D” në Ligën e Kampionëve kundër danezëve të Midtjylland, ndeshje kjo që në fund doli të jetë e veçantë për yllin egjiptian të skuadrës angleze. Golashënuesi më i mirë i Liverpullit këtë edicion, sonte shkruajti histori ne klubin nga “Enfilld Roud”. Sallah