Egjipti vallëzon nën ritmin e Sallah! Super gol i tij ndaj Ugandës (VIDEO)

Egjipti ka shënuar edhe fitoren e 3-të nga po aq ndeshje në grupin “A” në kuadër të Kupës së Afrikës, njofton “infOSport.mk”. Sonte ata mundën Ugandën me rezultatin 2:0, ndërsa edhe njëherë tjetër figurë kryesore doli të jetë kapiteni i tyre, Mohamed Sallah. https://www.youtube.com/watch?v=vs7_oVSBEpc Sulmuesi i Liverpullit shënoi golin e parë në

“TIME” publikon listën e 100 personave më me ndikim në botë, pjesë e saj edhe Mohamed Sallah

Revista “TIME” ka publikuar listën vjetore të 100 njerëzve më me ndikim për vitin 2019-të në Botë, duke listuar të famshmit dhe atletët, duke përfshirë këtu emra, si: Ariana Grande, LeBron James, Tiger Woods, Spike Lee dhe më shumë. “Formacioni” ndahet në pesë kategori – Pionierë, Artistë, Udhëheqës, Ikona dhe Titanë,

Sallah sërish tregon madhësinë e tij, takon tifozin e verbër që u bë hit me mënyrën se si e festoi golin e tij kundër Napolit (VIDEO)

Mohmaed Sallah edhe njëherë tjetër ka dëshmuar se përveç që është një futbollistë i shkëlqyeshëm në fushën e blertë, ai është edhe një njeri i madh jashtë saj. Egjiptiani gjatë ditës së sotme në qendrën stërvitore të skuadrës së Liverpullit u takua me tifozin e verbër, Mike Kearney, i cili

“Dridhet” Liverpulli, Sallah i vetëofrohet Barcelonës si alternativë për Grizman

Ylli egjiptian, Mohamed Sallah i cili sezonin që po lëmë pas ishte ndër futbollistt më në formë në futbollin europian, mund ti bashkohet skuadrës kampione të  Spanjës, Barcelonës. Ai mund të jetë një alternativë për Grizman, i cili po zvarritë transferimin e tij në “Kamp Nou”, ndërsa të mërzitur nga