Shkupjani Lirim Zendeli jep lajmin e madh, sezonin e ardhshëm do të garojë në Formula 2

Shkupjani Lirim Zendeli shton shpresat e shqiptarëve për të parë një bashkëatdhetar të tyre në kampionatin botëror të Formula 1. 21-vjeçari gjatë sezonit të shkuar ishte pjesë e Formula 3 me Charouz Racing System. Në kampionatin, që sapo u mbyll talenti u rendit në vendin e 8-të në kuotën e 104 pikëve,

F1, Sergio Perez, triumfon në Bahrein, Ferrari zhgënjen sërish!

Befasi në garën e parafundit të Formula 1. Në Bahrein në cirkuitin e Sakhir triumfoi në mënyrë surprizuese Valteri Bottas. Fitorja e parë në Botëror për pilotin meksikan të Racing Point, i cili shfrytëzoi një gafë të Mercedes me talentin, George Russell. 22-vjeçari po zëvendëson kampionin Hamilton e infektuar me Covid-19. Russell

Formula 1 merr vendimin për tifozët!

“Liberty Media”, kompania që menaxhon sportin e “Formula 1”, ka vendosur që garat e mbetura të këtij sezoni të zhvillohen pa tifozë. Edhe pse kriza e krijuar nga pandemia Covid-19 ka prekur rëndë këtë sport dhe kërkesat e tifozëve janë të larta, sërish Liberty Media ka qenë e prerë në vendimin