Qatip Osmani vazhdon bashkëpunimin me Renovën

Qatip Osmani dhe Renova kanë vazhduar bashkëpunimin edhe për një vit tjetër. Një gjë të tillë për “infOSport.mk” e konfirmoi drejtori sportiv i “gjipspunuesve”, Fisnik Nuhiu. Renova me Qatip Osmanin sezonin e shkuar e mbylli në pozitën e 10-të, ashtu që vetëm përmes ndeshjes së balotazhit konfirmoi epitetin e skuadrës elitare.

E ardhmja e Mërgim Mavrajt larg Grojter Furtit!

Mërgim Mavraj dhe Grojther Furt kanë rënë dakord për të mos e vazhduar më bashkëpunimin e tyre më tej. Teksa mbrojtësi shqiptar iu bashkua skuadrës gjermane në momentet e vështira, duke qenë një nga shtyllat e mbrojtjes në arritjen e një objektivi të rëndësishëm, rikthimin në Bundesligë, tani ka ardhur

Gledi Mici ftohet nga përfaqësuesja e Kosovës!

Gledi Mici ka luajtur në të kaluarën me kombëtaret e moshave të Shqipërisë, me U-19 dhe U-21, megjithatë asnjëherë nuk është grumbulluar edhe me ekipin e parë kombëtar të Shqipërisë. Mirëpo si duket mbrojtësit të majtë i ka ardhur rasti të shijojë një grumbullim me Përfaqësuesen e parë, por jo atë

Bekim Rexhepi shkëlqen te Skenderbeu (VIDEO)

https://youtu.be/irksldWl0FM Teuta e Durrësit është kampione e Superligës së Shqipërisë për sezonin 2020/21, ndërsa Vllaznia dhe Partizani përfunduan sezonin në vendin e dytë dhe të tretë. Përkrahë futbollistëve nga vendi jonë që luajnë dhe kontribuan në suksesin e Vllaznisë dhe Partizanit për të kapur pozitat e Europës këtë verë, kontributë të

Bajram Jashanica sërish rikthehet në Superligën shqiptare!

Bajram Jashanica, i cili vite me rradhë ishte një ndër mbrojtësit më të mirë në Superligën shqiptare, shumë lehtë mund të ndodhë që sërish të luaj në këtë kampionat. Jashanica aktualisht është pjesë e Ballkanit nga Suhareka, me të cilën skuadër edicionin që lamë pas u ndalën në pozitën e tretë,

Galatasaraji përveç Alioskit gati të transferojë edhe një shqiptarë tjetër!

Galatasaraji edhe pse e mbylli sezonin me pikë të njëjta me Beshiktashin, në fund humbi titullin kampion në Turqi. Kjo ka bërë që drejtuesit e skuadrës gjigande nga Stambolli që tani të mendoj për përforcime cilësore, me të cilat do të rikthente titullin në vitrinat e saj, njofton “infOSport.mk”. Galata tashmë