Sheji: Dinamo është favorit, por FC Shkupi me “Shvercerat” nuk njeh kundërshtarë

Dita e martë në kryeqytetin tonë do të jetë një festë e vërtetë futbolli, kjo pasi në Shkupin tonë do të kemi mysafir skuadrën më të mirë ballkanase, Dinamo Zagrebin, nga e cila skuadër kanë dalë shumë yje europian, që kanë lënë gjurmë duke fituar titujt më të rëndësishëm në

UEFA dënon Dinamon dhe FC Shkupin! Shkas, brohoritjet e përbashkëta të tifozëve të tyre, “BBB” dhe “Shvercerat”, “Vrite serbin”! (VIDEO)

Mbrëmë në stadiumin “Maksimir” në Zagreb, përveç spektaklit në fushë që dhuruan futbollistët e Dinamo Zagreb dhe FC Shkupit, një spektakël tjetër dhuruan në tribunat e stadumit edhe dy tifo grupet “Bed Blu Bojs” dhe “Shvercerat”, të cilët deri në momentet e fundit nuk ndaluan duke përkrahur skuadrat e tyre

Agim Ibraimi ndahet me Dinamon, është një lojtar i lirë!

Agim Ibraimi nuk është më një futbollist i Dinamos. “Newsport.al” mëson se 33 vjeçari dhe skuadra nga kryeqendra shqiptare kanë prishur me marrëveshje kontratën, me tetovarin që tanimë është i lirë për të zgjedhur tjetër ekip. Ndryshe Agim Ibraimi kishte kontratë edhe dy vite të tjera me Dinamon e Tiranës, që

Partizani e dëshiron Demirin, por çështje bëhet kontrata

Partizani me Drejtorin e ri Sportiv, Elton Marini po analizon mirë tregun e merkatos, aty ku pritet të transferojnë disa emra të njohur për futbollin shqiptarë. Një ndër ata, është edhe emri i Besir Demirit, mbrojtësit të krahut të majtë, i cili së fundmi ishte pjesë e Dinamo Tiranës. “Demat” kanë

Agim Ibraimi edhe zyrtarisht largohet nga Kukësi!

Agim Ibraimi nuk është më pjesë e Kukësit. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë futbollisti tetovar përmes një postimi në “Instagram”, mirëpo si duket i njëjti do të vijojë karrierën sërish në Shqipëri, duke u transferuar në kryeqytet. 32-vjeçari me shumë gjasa do të veshë fanellën e Dinamos së ngjitur