Ademi lë pas lëndimin, shënon në rikthimin e tij (VIDEO)

Sulmuesi kosovar, Kemal Ademi pa dyshim se është jë ndër futbollistët më në formë shqiptarë, ndërsa një gjë të tillë po dëshmon në elitën e futbollit zviceran me fanellën e Bazelit, për të cilën skuadër shënoi një gol në fitore 3:0 ndaj Lucernit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e

Partizani i Belicës dhe Asanit fiton derbin e kryeqytetit shqiptarë, Tirana nuk fiton që nga 2014-ta (VIDEO)

Vazhdon mallkimi i derbit të kryeqtetit të Shqipërisë për Tiranën, skuadër kjo që vazhdon tashmë më shumë se 5 vite pa mundur Partizanin, që nga shkurti i vitit 2014-të. 2:1 ishte rezultati në favor të Partizanit në derbin më të madh shqiptarë, që nisi me përplasjen e dy tifozërive, ndërkohë që

Ja kujt i’a dedikoi golin e fitores ndaj Borecit, Argjent Gafuri (VIDEO)

Renova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme gjatë ditës së sotme, duke mundur Borecin në Tetovë me rezultatin 2:1, dhe duke lidhur 3 fitore të njëpasnjëshme, prej të cilave dy në kampionat, shkruan “infOSport.mk”. Golin e fitores për “gjipspunuesit” e realizoi Argjent Gafuri, i cili të njëjtin i’a dedikoi djalit të

Kampionët e Futsal Shkupit të pamëshirshëm, sezonin e ri e nisin me fitore 10:0 ndaj Astibos

Skuadra kampione në fuqi e Futsal Shkupit, sezonin e ri në elitën e futsalit vendor e ka nisur me një fitore të madhem 10:0 ndaj Astibos, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardheblu” në këtë mënyrë tregoi forcën e vërtetë, edhe përkundër faktit se në këtë ndeshje luajti pa dyshen Erkan Seferi – Dragan

Flet Ardian Cuculi, “heroi” i derbit të madh gjilanas

Ish futbollisti i Shkëndijës, Ardian Cuculi në derbin e tij të parë të Anamoravës ka rezultuar deçiziv, teksa ndihmoi skuadrën e tij, Drita, që të mund Gjilanin me rezultatin 1:0, njofton “infOSport.mk”. Vetë futbollisti kërçovarë ka mbetur i befasuar pas ndeshjes me atmosferën që krijuan tifozërit e të dyja skuadrave, teksa

Përplasje edhe në derbin e Kosovës, me protagonist “ultrase” femra! (VIDEO)

Derbi i Anamoravës, në të cilin Drita fitoi minimalisht 1:0 falë golit të shënuar nga ana e Ardian Cuculit, nuk është përmbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme. Pas përfundimt të ndeshjes ka pasur tensione mes tifozëve jashtë stadiumit, me protagonist “ultrase” femra. Sipas asaj që raporton “Gazeta Olle” nga

Derbi Tirana-Partizani, përplasen tifozët para fillimit të ndeshjes

Edhe pak minuta kanë mbetur deri në fillimin e derbit midis Tiranës dhe Partizanit, teksa është regjistruar edhe incidenti i parë, ku në qendër të vëmendjes ishin tifozëritë e të dyja skuadrave. Derisa lojtarët ishin duke bërë nxehmjen, tifozeritë e të dyja skuadrave u përplasën njëra më tjetrën. Nga kjo përplasje ka