Zekirja Ramadani për shkak helmimit shtrihet në spital!

Skuadra e Gjilanit nga elita e futbollit kosovar, aktualisht është pa trajner për shkak të gjendjes shëndetësore të strategut shkupjan, Zekirija Ramadanit. Ramadani mungoi në seancën e fundit stërvitore të Gjilanit në prag të ndeshjes së fundjavës ndaj Trepçës ’89 në “Riza Lushta”, ndeshje kjo që në fund ishte mbyllur me

Pas dorëheqejes së presidentit Zuka nga Gjilani, flet trajneri shkupjan, Zekirja Ramadani

Dorëheqja e donatorit kryesor, Florim Zuka nga ekipi i Gjilanit, bashkë me kryesinë e klubit,  ka krijuar mjegull edhe rreth strategut shkupjan, Zekirja Ramadnai, i cili skuadrën gjilanase e udhëhoqi në vetëm dy ndeshje zyrtare, ato të Ligës së Konferencës, kundër FK Liepaja. Pas këtyre ndodhive të fundit te skuadra e

E papritshme, presidenti i Gjilanit jep dorëheqje nga të gjitha pozicionet, çfarë do ndodh me skuadrën e Ramadanit!

Presidenti i Gjilanit në Superligën e Kosovës, Florim Zuka ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozicionet që ka mbajtur te ky klub për 5 vite të plota. Si duket eleminimi nga Liga e Konferencës, nga një skuadër modeste si ajo e FK Liepaja, bëri që njëri prej investitorëve më të

Besart Krivanjeva bashkohet me trajnerin Ramadani te Gjilani

Besart Krivanjeva edhe zyratrisht është mbrojtësi më i ri i Gjilanit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. 26 vjeçari nga Shkupi për një sezon ishte pjesë e Egnatias në Superligë, duke zhvilluar 39 përballje me rrogozhinasit mes Superligës dhe Kupës, ndërsa i njëjti ishte pjesë edhe e asaj fitore të madhe

E mbylli aventurën me Shkëndijën, shumë shpejtë pritet zyrtarizimi te Gjilani!

Angelçe Timovski pasi mbylli aventurën e tij me Shkëndijën, zgjoi interesim të madh te shumë skuadra si nga vendi, ashtu edhe nga rajoni. Burime të afërta me “infOSport.mk” ditë më parë njoftuan se për shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë interes nga futbolli vendor kishin shfaqur Rabotniçki, Sileksi dhe Struga

Zekirja Ramadani te Gjilani merr ish kapitenin e Rabotniçkit!

Gjilani me Zekirja Ramadanin po përgatitet për ndeshjen e turit të parë të Ligës së Konferencës, derisa paralelisht drejtuesit e kësaj skuadre në bashkëpunim me strategun shkupjan po shohin mundësinë e transferimeve të reja në skuadër. Sipas burimeve të “infOSport.mk”, Ramadani nga drejtuesit e skuadrës së tij ka kërkuar angazhimin

Drita e Nuhiut dhe Gjilani i Ramadanit mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Pas skuadrës kampione, Ballkanit, edhe tri skuadrat e tjera që do të përfaqësojnë Kosvën në Evropë, Drita, Gjilani dhe Llapi i kanë mësuar kundërshtarët e fazës së parë kualifikuese në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s në Nyon e ka vendosur Dritën përballë skuadrës nga

Nis epoka e Ramadanit te Gjilani, shkupjani zhvillon stërvitjen e parë

Epoka e Zekirija Ramadanit te Gjilani tashmë ka nisur edhe zyrtarisht. Strategu shkupjan sot e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me “kuqebardhët”, shkruan “infOSport.mk”. Faqja zyrtare e SC Gjilanit ka ndarë pamjet në rrjetet sociale të stërvitjes së parë të Ramadanit. Ramadani me Gjilanin, një ndër skuadrat më të mira në

Eksperti i titujve kampion, Zekirja Ramadani merr timonin e Gjilanit!

Zekirja Ramadani, ashtu edhe siç paralajmëruam sezonin e ri do të drejtojë klubin e njohur kosovar të Gjilanit. Një gjë të tillë “infOSport.mk”  kishte paralajmëruar që me 16 maj, atëherë kur strategu shkupjan ende po drejtonte ekipin e Egnatias në Supelrigën shqiptare, me të cilën skuadër i’a arriti qëllimit që