Galatasaraji po mendon seriozisht blerjen e kartonit të Rashicës!

Galatasaraji raportohet se po dëshiron ta kompletojë transferimin e plotë të Milot Rashicës nga skuadra angleze e Noruiç Siti. Mediat turke raportojnë se drejtuesit e Galatasarajit kanë mbetur të kënaqur me futbollistin e përfaqësueses së Kosovës dhe se duan të blejnë kartonin e tij edhe përfundimisht. Sulmuesi nga Vushtrria e Kosovës, gjigandëve

Pas “Qatar 2022”, përfaqësuesja e Uellsit do ta ndryshojë emrin! Ja si do quhen!

Përfaqësuesja futbollistike e Uellsit mund të ndryshojë emrin pas Kupës së Botës, shkruan BBC britanike. Në garat pasuese, Uellsi duhet të quhet Cymru, që është emri tradicional i shtetit të tyre në gjuhën uellsiane. Cymru është emri që Uellsi tashmë e përdor në komunikimet dhe dokumentet zyrtare. Presidenti i shoqatës Noel Mooney

Gjithsej të etiketuara

ZYRTARE, Bosnje e Hercegovina nuk do të luaj miqësore me Rusinë

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Bosnjë-Hercegovinës kanë mbajtur një mbledhje gjatë ditës së sotme, në të cilën është marrë vendimi që përfaqësuesja boshnjake të mos luajë një ndeshje miqësore kundër Rusisë. Kjo ndeshje mes këtyre dy kombëtareve ishte paraparë të zhvillohet në Shën Petersburg me datë më 19 nëntor. “Në seancën

Milani dhe Pioli bashkë deri në vitin 2025!

Milani dhe trajneri Stefano Pioli kanë arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratës. Trajneri italian me kontratën e re do të mbetet në “San Siro” deri qershorin e vitit 2025, shkruan “infOSport.mk”. “AC Milan është i lumtur të njoftojë se Stefano Pioli ka zgjatur kontratën e tij deri më 30 qershor 2025”, thuhet

Fërshëllyen himnin e Bullgarisë, UEFA gjobë FFM-së në vlerë prej 14.500 euro!

Shtëpia e Futbollit Europian, UEFA ka shqiptuar një gjobë në vlerë prej 14.500 euro për Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut, kjo si pasojë e fërshëllimave të tifozëve maqedonas ndaj himnit bullgar në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup me datë 26 shtator, në ndeshjen e

Ngjarje historike! Shqipëria U17 kalon në grupet e Europianit

Kombëtarja e Shqipërisë U-17, do të jetë pjesë e “Elite Round” ose e thënë ndryshe, grupeve të Europianit. Kuqezinjtë e vegjël arritën që të fitonin ndaj Suedisë dhe të barazonin me Uellsin, ndërsa u mundën vetëm kundër Kroacisë në eliminatoret e Europianit. Megjithatë djemtë e Bulkut janë kualifikuar më tej si

Artan Borova: Disfata ndaj Vardarit duhet të na motivojë edhe më shumë për të arritur objektivin që kemi

Të shtunën Voska Sport pësuoi disfatën e parë të sezonit 2022/2023 në Ligën e Dytë unike. Skuadra shqiptare nga qyteti i bukur i Ohrit, i udhëhequr nga strategu tetovar, Berat Imeri, u mund në transfertën në Shkup ndaj Vardarit me shifrat 2:1. Kjo disfatë, siç thotë  Drejtori Sportiv i Voska Sport,

Aleksandar Vasoski nuk është më trajner i Ak. Pandev!

Pas serisë së rezultateve negative dhe disfatës së sotme 2:0 ndaj Rabotniçkit në Strumicë, Aleksandar Vasoski ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Ak. Pandev, raporton “infOSport.mk”. Staretegu shkupjan ka marrë përgjegjësinë për disfatën e sotme, por edhe rezultatet paraprake, që skuadrën nga Strumica e sollën në pozitën e parafundit. Në

Barazime për skuadrat e mëdha, fitojnë Rabotniçki dhe Tikveshi

Ditë e barazimeve për skuadrat e mëdha. Kështu mund të quhet dita e sotme, që na dhuroi ndeshjet e xhiros së 13-të në elitën e futbollit vendor, e cila nuk pësoi ndryshime në renditje, kjo pasi tre skuadrat kryesuese barazuan në ndeshjet përballë kundërshtarëve të tyre. Në Kratovë, Shkëndija pavarësisht epërsisë

Futbollisti më në formë i Shkëndijës në pikëpyetje kundër Sileksit!

Shkëndija sot në kuadër të javës së 13-të do të jetë mysafir i Sileksit në Kratovë. Skuadra e Qatip Osmanit ka një seri prej 7 ndeshjeve pa humbje në kampionat, ndërsa një ndër futbollistët më të merituar për këto rezultate të “kuqezinjëve”, pa dyshim se është edhe Lupçe Doriev, raporton