Musah transferimi i 8-të i Milanit, njihuni me të gjithë emrat e ri “kuqezi”

Junus Musah edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Milanit. Mesfushori amerikan ka qenë objektiv i “Rossonerëve” prej kohësh, por pas negociatave të stërgjatura më në fund është arritur marrëveshja mes palëve. “Kuqezinjtë” e kanë blerë përfundimisht talentin amerikan për shumën e 20 milionë eurove, plus bonuse të tjera. Musah me

Milani arrin marrëveshje me Villarrealin për Chukwuezen

Milani ka arritur një marrëveshje përfundimtare me Viljarrealin për Samuel Chukwueze, i cili tani mund t’i bashkohet zyrtarisht “kuqezinjëve” në ditët në vijim. Kështu ka raportuar “La Gazzetta dello Sport” këtë të shtunë. Milani thuhet se ka rënë dakord të paguajë një paketë totale prej 28 milionë eurosh për sulmuesin nigerian,

Ndërroi jetë ish presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berluskoni

Silvio Berluskoni, ish-kryeministri italian dhe ish-presidenti i Milanit ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Berluskoni do të mbahet mend si presidenti më i suksesshëm në historinë e Milanit, duke ndërtuar një klub që bëri historinë në Itali dhe arenën ndërkombëtare. Ai e mori skuadrën në pragun e falimentimit dhe e çoi atë

Mesfushori i Milanit: I kërkova gruas që të mos lindte në datën 18 pasi kishim ndeshje të rëndësishme!

Rade Kruniç nuk e nisi mirë sezonin me Milanin për shkak të dëmtimeve të shumta që ka pësuar, megjithatë në javët e fundit ka qenë një nga më të rëndësishmit për kuqezinjtë. Mesfushori boshnjak, është kthyer në lider për kuqezinjtë pavarësisht se në 4 sezone ka shënuar vetëm 1 gol. Në ndeshjen