LeBron Xhejms ndryshon numrin në fanellë, heq dorë nga 23-shi!

LeBron Xhejms, një ndër basketbollistët më të mirë në NBA, ka vendosur që të ndryshoj numrin në fanellë. Basketbollisti i njohur i Los Anxheles Lejkers ka paralajmëruar se nga sezoni i ardhshëm ai do të veshë sërish fanellën me numrin 6, që e mbante edhe derisa luante me fanellën e Majami

Kili sërish tregohet kockë e fortë për Argjentinën e Messit (VIDEO)

Argjentina avansoi përmes një perle të vërtetë të Lionel Messit gjatë pjesës së parë, mirëpo sërish nuk arriti të mund Kilin, ndaj së cilës kombëtare së fundmi ka humbur dy finalet në kuadër të “Copa America”, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe ndeshja e sotme midis Argjentinës dhe Kilit, ishte e para në kuadër

Strakosha dhe Berisha mund të bashkohen në të njëjtën skuadër të Serie A!

Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha, prej disa vitesh duelojnë në distancë për një vend në portën kuqezi, duke u alternuar nga trajnerët që janë ulur në këto vite në bankinë. Sigurisht, e ardhmja i përket Strakoshës, por Berisha për momentin po paraqitet shumë mirë, ndaj tekniku Reja aktualisht ka zgjedhur

Tifozët e Danimarkës surprizojnë Eriksenin, ja banderola gjigante në murin e spitalit

Kristian Eriksen ndodhet i shtruar në spital pas atakut kardiak që pësoi në fushë në sfidën ndaj Finlandës. Përveç mbështetjes në rrjetet sociale, tifozë të Danimarkës kanë menduar ta surprizojnë mesfushorin duke u shpalosur banderola me ermin e tij në ambientet e jashtme të spitalit. “Kristian Eriksen, një për të gjithë dhe

“Golazo” nga ana e Messit përballë Kilit (VIDEO)

Argjentina në këto momente po zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të “Copa America” kundër Kilit, ndaj së cilës kombëtare kishte humbur dy finalet e fundit në kuadër të këtij kompeticioni, edhe atë pas ekzekutimit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Përballjet mes këtyre dy kombëtareve çdoherë zgjojnë interesim të madh, ndërsa ashtu

Alioski flet për incidentin me Arnautoviç

Maqedonia e Veriut dje zhvilloi ndeshjen e parë në kuadër të Euro 2020, duke debutuar kështu në një event të madh futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër optimizmit të madh në rradhët e “verdhekuqve”, në fund Maqedonia e Veriut pësoi disfatë 3:1 përballë Austrisë. Ndërkohë shumë bujë u bë pas shënimit të golit

Njihuni me 4 kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës në eliminatoret e Ligës së Kampionëve

Të martën në ora 12:00, Shkëndija do të mësojë rivalët për turin e parë të Ligës së Kampioneve. Skuadra tetovare bënë pjesë në vazon e skuadrave favorite, ndërsa tashmë ka mësuar edhe emrat e 4 kundërshtarëve të mundshëm në këtë fazë. Në mesin e kundërshtarëve të mundshëm të “kuqezinjëve”, skuadra më

Renova transferon portierin e FC Shkupit!

Renova brenda një dite ka bërë dy prezantime të reja, duke nisur nga porta dhe më pas edhe reparti i mbrojtjes, dy reparte këta që çaluan edicionin e kaluar dhe bënë që skuadra nga Xhepçishti vetëm përmes balotazhit të sigurojë ekzistencën në mesin e më të mirëve, njofton “infOSport.mk”. Hadis Velii,

E bujshme, Ançeloti te Reali merr me vete Rodrigezin!

Me shumë gjasa nuk do të ketë një tjetër bashkim mes Ançelotit dhe Hames Rodrigez. Fantazisti kolumbian u transferua verën e kaluar nga Real Madridi te Evertoni, dhe tani me rikthimin e trajnerit italian në Spanjë, janë shtuar zërat për të njëjtën lëvizje edhe të Hames. 29-vjeçari nuk mohoi një gjë