Agim Ibraimi edhe zyrtarisht largohet nga Kukësi!

Agim Ibraimi nuk është më pjesë e Kukësit. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë futbollisti tetovar përmes një postimi në “Instagram”, mirëpo si duket i njëjti do të vijojë karrierën sërish në Shqipëri, duke u transferuar në kryeqytet. 32-vjeçari me shumë gjasa do të veshë fanellën e Dinamos së ngjitur

Ditën e “xhuma” Ibraimi niset drejt Katarit, joshet nga milionat e sheikëve

Agim Ibraimi ka mbyllur aventurën e tij me Kukësin. Sulmuesi tetovar bëri një sezon fantastik në aspektin personal duke shënuar 17 gola e 6 asiste dhe ofertat në merkato nuk i kanë munguar. Gjysma e Superligës, por edhe Ballkani në Kosovë e kërkojnë me ngulm, por Ibraimi ka zgjedhur të largohet

E bujshme, Nexhipi transferon Agim Ibraimin te Ballkani!

Agim Ibramimi është një futbollistë i lirë, pasi të njëjtit i përfundoi kontrata me Kukësin, aty ku shumë shpejtë u shndërrua në një lider të skuadrës nga verilindja e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi bëri një sezon shumë të mirë me fanellën e Kukësit, duke dalë si golashënuesi më i mirë i

Agim Ibraimi e mbyll me Kukësin, por vazhdon të luaj në Shqipëri

Agim Ibraimi mund të jetë goditja e madhe e Dinamos së Tiranës në merkaton e verës.  “Panorama Sport” ka mësuar nga burime të sigurta në klubin blu se së fundmi fantazistit që mbylli sezonin me Kukësin i është bërë një ofertë joshëse dhe gjasat janë që ai të thotë “po”. Në

Agim Ibraimi largohet nga Kukësi, por jo edhe Shqipëria!

Agim Ibraimi është një futbollistë i lirë, kjo pasi të njëjtit i përfundon kontrata me Kukësin, te e cila skuadër bëri një sezon të shkëlqyeshëm, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi doli të jetë një lider i vërtetë i skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, duke mbyllur sezonin me 15 gola të shënuar, ndërsa gjithashtu

Te Shkëndija nuk bënte, shkoi te Kukësi dhe erdhi ftesa nga përfaqësuesja e Maqedonisë!

Agim Ibraimi është një emër i njohur i futbollit vendor. Bëhet fjalë për një futbollistë me bagazh të madh, i cili karrierën e kishte nisur te Shkëndija, te e cila skuadër u rikthye të luaj në fillimin e vitit 2019-të, njofton “infOSport.mk”. Rikthimi i tij në Tetovë u mirëprit me shumë

Vazhdon kriza e Vllaznisë, Agim Ibraimi shënon sërish, por Kukësi nuk fiton

E premtja ka sjellë dy ndeshjet e para në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ka vazhduar kriza e Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që tashmë 5 ndeshje me rradhë nuk njeh fitoren. Skuadra e Mevlan Adilit dhe Demir Imerit është mundur në shtëpi 1:2 nga Bylisi, skuadër kjo që deri te