KHF Çair mundet nga Naisa Nish

KHF Çair ka pësuar disfatë të thellë 41:26 nga skuadra e Naisa Nish në kuadër të raundit të dytë të Kupës Europiane (European Cup), njofton “infOSport.mk”. Vashat shkupjane luajtën një pjesë të parë shumë të mirë, duke mos i lënë shumë hapësira kundërshtarit, megjithatë tempo e tyre ra në pjesën e

Gazetari shqiptar injoron emrin e Stojançe Stoilovit në Botërorin e hendbollit (VIDEO)

Kampionati Botëror në hendboll që po zhvillohet në Gjermani dhe Danimarkë po vazhdon me ndeshjet në fazën e grupeve, ndërsa pjesë e këtij kompeticioni është edhe përfaqësuesja e Maqedonisë që është e përfshirë në kuadër të grupit ‘B’. Maqedonia dje zhvilloi ndeshjen e parë në këtë Botëror, në të cilën fitoi

Nesër starton Botërori i hendbollit, Franca dhe Danimarka favoritët kryesor

Nga data 10 deri me 27 janar në 6 qytete të ndryshme të Gjermanisë dhe Danimarkës do të zhvillohet Kampionati i 26-të Botëror në Hendboll për meshkuj, ku do të marrin pjesë gjithsej 24 kombëtare, njofton ‘infOSport.mk’. Ndeshjet e raundit paraprak luhen në 4 grupe me nga 6 skuadra në qytetet

KB në hendboll, Maqedonia arriti në Munih, Raul konfirmon listën e lojtarëve

Hendbollistët e përfaqsueses së Maqedonisë kanë arritur në Munih, qytet ky që do ti mirëpret ndeshjet e grupit ‘B’, ku përveç ‘verdhekuqve’ në grup janë edhe Spanja,  Kroacia, Islanda, Bahreini dhe Japonia, njofton ‘infOSport.mk’. Pikërisht këta të fundit janë edhe kundërshtari i parë i Maqedonisë në këtë mundial, i cili nga

FHM 40 mijë euro bonus, nëse Maqedonia kualifikohet në Botëror

Krerët e Federatës së Hendbollit të Maqedonisë, kanë vendosur që të dhurojnë bonuse për reprezentuesit e përfaqësueses së Maqedonisë nëse arrijnë kualifikimin në Kampionatin Botëror 2019 që do të zhvillohet në Gjermani dhe Danimarkë. Bordi drejtues në FHM në mbledhjen e mbajtur sot kanë sjellur vendim që reprezentuesve t’iu jepet bonus

Latifi: Maqedonia ka funksionuar mirë edhe pa Lazarovin! (VIDEO)

Hendbollisti i klubit Rinia nga Shkupi, Basri Latifi në emisionin ‘Sportmania’ që transmetohet në televizionin SHENJA, ka komentuar ecurinë e përfaqësueses së Maqedonisë në Kampionatin Evropian që u zhvillua këtë muaj në Kroaci. Ai mes tjerash ka veçuar edhe pjesën e ndeshjeve që Maqedonia i zhvilloi pa kapitenin Kiril Lazarovin. “Momenti

Spanja fiton për herë të parë Kampionatin Evropian të hendbollit (VIDEO)

Përfaqësuesja e Spanjës është fituese e medaljes së artë në Kampionatin Evropian të hendbollit që këtë muaj u zhvillua në Kroaci. Spanja në finale fitoi Suedinë me rezultat 28:23, duke bërë kështu përmbysjen nga pjesa e parë që i takoi suedezëve me shifra 14:12. Balaguer ishte golashënuesi më i mirë i

Franca del e bronztë nga KE në Kroaci

Kampionja në fuqi e Botës në hendboll, Franca, është dashur të mjaftohet vetëm me medaljen e bronztë në Kampionatin Europian të hendbollit, që po mbahet në Kroaci, njofton “infOSport.mk”. Francezët në finalen e vogël mundën Danimarkën me reuzltatin 33:29 (17:14), Nikola Karabatiq me 9 gola të shënuar ishte më i miri te