Grushta mes lojtarëve në ndeshjen Real Madrid-Partizan në Euroligë (VIDEO)

Skena të pabesueshme në parketin e “Wizink Center| në Madrid. Derisa klubi spanjoll, i befasuar në shtëpi nga Partizani i Beogradit (87-89), po shkonte drejt një zhgënjimi të dytë (80-95), një faull i rëndë nga lideri i “madrilenëve” Sergio Llull ndaj Kevin Punter, kur kishin mbetur 1’40” nga fundi i

Fanella e Kobe Brajant në ankand shitet për 5.8 mln dollar!

Fanella e Kobe Brajant me ekipin e Los Anxheles Lejkers e veshur në sezonin 2007-2008, është shitur në ankand nga “Sotheby’s” për shifrën e 5,849,700 dollarë, pak më pak se 5,5 milionë euro. Kjo është shuma e dytë më e lartë e paguar ndonjëherë për fanellën e një basketbollisti. Rekordi absolut

Eskalon situata në SuperKupën e Kosovës në basketboll, përleshje mes “Plisave” dhe “Torcidave”

Ka eskaluar situata në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll, që në këto momente po zhvillohet në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Pas përfundimit të pjesës së parë, që u mbyll me shifrat 28:23 në favor të skuadrës së Sigal Prishtinës, një përleshje masive ka ndodhur mes tifozëve të të dyja skuadrave. Ndryshe

“Kuqezinjtë e Jakovës” nuk kanë dilema, shqiptarët kanë vetëm himnin kombëtar (VIDEO)

Për tifozët gjakovarë nuk ka asnjë dilemë, kur është në pyetje himni që duhet intonuar para ndeshjeve. Ata edhe njëherë tjetër anashkaluan himnin e Kosovës, që e quajnë artificial, duke kënduar me shumë emocion dhe dashuri himnin kombëtar shqiptarë, raporton “infOSport.mk”. Pas vërshëllimave drejtuar himnit të shtetit të Kosovës në derbin

Zyrtare, seleksionuesi i Maqedonisë në basketboll merr drejtimin e Trepçës

Seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Alek Jonçevski, është emëruar trajner i ri i skuadrës së Trepçës nga Mitrovica, raporton “infOSport.mk”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra mitrovicase, e cila beson se me Jonçevskin në krye do ti arrijë sukseset që i synojnë si skuadër bashkë edhe me tifozët e

Debutim ëndërrash dhe fitore historike për KB Çair 2030 në elitën e basketbollit vendor!  

9 tetori i vitit 2022 do të mbahet mend gjatë kohë në historinë e klubit të basketbollit Çair 2030, shkruan “infOSport.mk”. Kjo skuadër jo vetëm që debutoi në Ligën e Parë të Basketbollit në vend, por mbi të gjitha arriti edhe fitoren e parë në garën elitare, duke triumfuar si mysafir

Ja në cilat kanale televizive mund të ndiqni ndeshjen, FC Shkupi-FC Ballkani

Nesër do të zhvillohet ndeshja e parë e “play-off”  në Ligën e Konferencës së UEFA-s, ndërmjet dy skuadrave shqiptare, kampionit të Maqedonisë së Veriut, FC Shkupit dhe kampionit të Kosovës, FC Ballkanit. E emocionet e kësaj ndeshjeje, e cila zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, do të mund t’i përjetoni

Në moshë 25-vjeçare ndërroi jetë ish-basketbollisti i NBA!

Ish basketbollisti i NBA, Caleb Swanigan ka ndërruar jetë në moshë 25 vjeçare. Lajmi është konfirmuar sot për mediat amerikane. Caleb ka luajtur për disa skuadra të njohura në NBA, si: Sakramento dhe Portland. Basketbollisti ishte konsideruar si një gjeni, ndërkaq shkaqet e vdekjes ende nuk janë bërë të njohura.

Huliganët grek sërish në aksion, këtë herë në derbin e kryeqytet në basketboll (VIDEO)

Pas provokimeve dhe sulmeve ndaj tifogrupit të Kosovës “Dardanët”, skena aspak të mira nuk prodhoi edhe derbi i kryeqendrës greke në basketbol, midis Olimpijakos dhe Panathinaikos, njofton “infOSport.mk”. Finalja e kampionatit grek solli duelin e pritur mes Olimpiakosit dhe Panathinaikosit, dhe si zakonisht në duelet mes tyre nuk ka se si