Huliganët grek sërish në aksion, këtë herë në derbin e kryeqytet në basketboll (VIDEO)

Pas provokimeve dhe sulmeve ndaj tifogrupit të Kosovës “Dardanët”, skena aspak të mira nuk prodhoi edhe derbi i kryeqendrës greke në basketbol, midis Olimpijakos dhe Panathinaikos, njofton “infOSport.mk”. Finalja e kampionatit grek solli duelin e pritur mes Olimpiakosit dhe Panathinaikosit, dhe si zakonisht në duelet mes tyre nuk ka se si

KB Çair 2030 shkruan historinë, elimonin Vardarin dhe siguron Superligën (VIDEO)

KB Çair 2030, i udhëhequr nga trajneri Erhan Ramadani, sonte ka shkruar historinë, teksa në ndeshjen e tretë vendimtare të fazës “play-off” për inkuadrim në Ligën e Parë, mposhti Vardarin me rezultatin 85:59, duke regjistruar kështu fitoren e dytë që ju siguron atyre pjesëmarrjen në Superligë për edicionin e ardhshëm,

FBM cakton arbitrët për ndeshjen vendimatare të KB Çair 2030 për inkuadrim në Ligën e Parë

Komisioni i garave pranë Federatës së Basketbollit të Maqedonisë gjatë ditës së sotme  ka caktuar arbitrët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e tretë të fazës “play-off”, midis KB Çair 2030 dhe Vardarit, dy skuadra këto që po luftojnë për një vend në Ligën e Parë të basketbollit vendor,

KB Shkupi nuk arriti të siguroj një vend në Ligën e Parë, Çair 2030 një gjë të tillë pret ta bëjë me 14 maj!

KB Shkupi nuk arriti të sigurojë një vend për në Ligën e Parë të basketbollit në vend, pasi një ditë më parë u mposht edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të “play-off” kundër skuadrës së Strumivës, që në këtë mënyrë rikthehet në mesin e më të mirëve pas disa viteve

Goditje e re: FIBA ​​e pezullon Rusinë nga të gjitha garat!

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka pezulluar të gjitha ekipet dhe zyrtarët rusë nga garat e saj. FIBA vendosi të ndërmarrë këtë hap për shkak të pushtimit rus të Ukrainës. “Në përputhje me Bordin Ekzekutiv të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Phoebe njofton se ekipet dhe zyrtarët rusë nuk do të lejohen të marrin

Skandal në ndeshjen e basketbollit të 14-vjeçarëve, Rabotniçki-MZT Skopje, prindërit futen në parket për tu rrahur (VIDEO)

Në ndeshjen e fundjavës të kategorive të reja U14 midis Rabotniçkit dhe MZT Skopjes në basketboll, ka ndodhur një skandal i madh. Ndeshjet mes dy skuadrave më të trofeshme në vend çdoherë zgjojnë interesim të madh, ndërsa ashtu ishte edhe të dielën në ndeshjen e 14-vjeçarëve. Në këtë ndeshje nuk ishin

KB Albes i revanshohet Kumanovës

Klubi i Basketbollit ALBES ka shënuar fitore bindëse ndaj ekipit të MKK Kumanovë në kuadër të javës së 10 në Ligën e Tretë të Basketbollit, duke ju revanshuar për humbjen që pësoi në pjesën e parë të sezonit. KB Albes që në fillimet e saja të para ishte agresiv duke kërkuar

Kosova i rrëmben basketbollistin e talentuar shqiptarë Maqedonisë së Veriut!

Basketbollisti shqiptarë, Lejson Zeqiri, aktualisht pjesë e Sigal Prishtinës, me shumë gjasa në vazhdim të karrierës së tij mund të veshë fanellën e përfaqësueses së Kosovës, përcjellë “infOSport.mk”. Zërat e këtillë i ka ngritur mungesa e tij në grumbullimin e përfaqësueses të Maqedonisë, që edhe zyrtarisht mëngjesin e sotëm nisi përgatitjet