Voska Sport debutues në Ligën e Parë! Njihuni me gjitha skuadrat pjesëmarrëse për edicionin 2023/24

Me ndeshjen e balotazhit ndërmjet Skopjes dhe Vardarit, që u zhvillua dje, edhe zyrtarisht mësuam emrin e skuadrës së fundit pjesëmarrëse për edicionin 2023/24 në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Pas dy vitesh në mesin e më të mirëve u rikthye skuadra e Vardarir, që dje në Kavadar në ndeshjen e

Historike, Voska Sport e Nefi Useinit siguron një vend për në Ligën e Parë

Voska Sport edhe zyrtarisht edicionin e ri futbollistik do të garojë në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë. Skuadra shqiptare në këtë mënyrë bëri që Ohri pas shumë viteve të ketë përfaqësueses në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër barazimit 2:2 në derbin lokal ndaj

Fitore bindëse për Makedonija GJ.P dhe Sileksin, Shkëndija nga Shtipi kthehet me barazim

E diela në futbollin elitar na dhuroi 3 përballje mjaft interesante, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija e Tetovës edhe pse shihej si favorite përballë Bregallnicës, në fund nga udhëtimi në Shtip u rikthye me vetëm një pikë, pasi barazoi pa gola. Është kjo ndeshja e dytë që “kuqezinjtë” nuk arrijnë të shënojnë

Ndeshjet e Ligës së Parë dhe të Dytë nisin me nga një minutë heshtje për nder të viktimave në Turqi

Këtë fundjavë në vendin tonë edhe zyrtarisht nisin ndeshjet e stinorit pranveror  në të dyja ligat futbollistike njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum që u shpall kampione e vjeshtës në Ligën e Parë, pjesën pranverore do ta nis me transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, ndërkohë kampioni vjeshtorë i Ligës së Dytë, Gostivari,

Nesër shorti për sezonin 2022/2023 në Ligën e Parë, Renova mgjithatë do garojë

Nesër në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet e sezonit 2022/2023 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pavarësisht zërave për një largim të mundshëm të Renovës nga elita e futbollit vendor, skuadra nga Xhepçishti do të garojë edhe në sezonin e

LPFMV, vetëm 4 ekipe me gol-averazh pozitiv

Kanë kaluar plotë 21-javë kampionat në futbollin elitar, teksa vetëm 4 skuadra mund të lëvdrohen  se kanë gol-averazhi pozitiv, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për tre skuarat e para në renditje, FC Shkupi (35+), Shkëndija (19+), Akademia Pandev (14+) dhe Renova (9+), derisa Bregallnica është skuadra e vetme që ka gol dallimin