Superkupa e Europës, UEFA zbulon numrin e tifozëve që do jenë në stadium

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Çelzi dhe ai i Liga Europa, Viljareali, me 11 gusht do të diskutojnë trofeun e Superkupës së Europës. Kjo përballje do të zhvillohet në Irlandën e Veriut në stadiumin ‘Ëindsor Park’ të skuadrës së Linfield F.C. UEFA ka dhënë lajmin e mirë dhe ndeshja do të luhet

Betis kërkon shërbimet e Rey Manajt

Rey Manaj ka shkëlqyer në fazën përgatitore me Barcelonën. Sulmuesi shqiptar ka shënuar katër gola kur nuk ka luajtur ende 180 minuta të plota me “katalunasit”. Pavarësisht shifrave që flasin në favor të tij, te Barcelona duket se nuk e kanë ndërruar ende planin e shitjes. Sasuolo, Kadiz dhe Famalikao ishin

Arlind Shabani i Struga Trim Lum i bashkohet Prishtinës

Arlind Shabani pas një viti të kaluar te Struga Trim Lum, ka vendosur që sërish të rikthehet në futbollin kosovar, mirëpo këtë herë duke nënshkruar me ekipin kampion të FC Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Talenti 19-vjeçar ditë më parë me pëlqim të dyanshëm prishi kontratën me Struga Trim Lum, ndërsa tashmë i

Leonard Zhuta rikthehet të luaj në futbollin skandinav

Leonard Zhuta edhe zyrtarisht karrierën e tij e ka vazhduar në Norvegji, duke nënshkruar me ekipin e Valerenga, njofton “infOSport.mk”. Zhuta së fundmi ishte pjesë e skuadrës italiane të Leçe, te e cila skuadër ishte transferuar shtatorin e vitit 2020. Në këtë mënyrë Zhuta rikthehet të luaj sërish në futbollin skandinav, aty

Lamtumirë Gjoka!

Shkëndija dhe Ernest Gjoka kanë ndërprerë bashkëpunimin, kjo si pasojë e rezultateve të dobëta të “kuqezinjëve” në arenën ndërkombëtare këtë edicion, njofton “infOSport.mk”. KF Shkëndija me këtë rast falemenderon Ernest Gjokën dhe ndihmësin e tij Fatjon Tafaj për kontributin e dhënë në periudhën që ishin pjesë e kuqezinjëve, duke drejtuar skuadrën

Sedlloski: Santa Klara me meritë kaloi tutje

Ka përfunduar aventura europiane e FC Shkupit në kuadër të Ligës së Konferencës, edhe atë që në turin e dytë eliminatorë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi u eliminua nga skuadra portugeze e Santa Klara me rezultat të përgjithshëm 5:0. Pas disfatës 3:0 në ndeshjen e parë në Shkup, mbrëmë vonë të

Gentian Muça nga Prishtina te Tirana!

Gentian Muça mund të rikthehet sërish te Tirana. Klubi “bardheblu” dhe lojtari janë në bisedime që pas një viti ndërprerjeje të rinisin bashkëpunimin. Ndonëse ende nuk ka asnjë lajm zyrtar, palët kanë diskutuar këtë verë dhe nëse Muça largohet nga Prishtina, mund të afrohet te Tirana. Muça për momentin është i

Mësoni datën e ndeshjeve dhe kundërshtarët e Teutës dhe Laçit në Europë

Sukses i përgjysmuar për skuadrat e Superligës shqiptare në arenën ndërkombëtare. Nga gjithsej 4 skuadra pjesëmarrëse, vetëm dy prej tyre kanë vazhduar tutje garën, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për kampionët e Teutës dhe skuadrën e Laçit, që me trajnerin Shpëtim Duro shkroi historinë. Teuta kualifikimin për në turin e tretë eliminatorë, ku