Kupa e Kosovës, në finale do të luajnë Prishtina dhe Ballkani

Prishtina dhe Ballkani do të diskutojnë Kupën e Kosovës këtë edicion, pasi sot në gjysmëfinale arritën të eliminojnë, Dritën, gjegjësisht Suharekën, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë, Drita dhe Prishtina të njëjtën gjë e përsëritën edhe sot, me ç’rast vazhdimet dy herë nga 15 minuta, ishin ata

Te Shkëndija i mungoi goli, por te Prishtina Ardian Limani shënon në debutim!

Ardian Limani gjatë stinorit vjeshtorë, ishte një ndër futbollistët më standard te Shkëndija e Tetovës, duke qenë titullarë në të gjitha 18 ndeshjet dhe duke kaluar në fushë plotë 1531 minuta. Mirëpo edhe kjo nuk mjaftoi, pasi me ndryshimet e bëra te skuadra tetovare, drejtuesit "kuqezi" vendosën që të ndahen me

Prishtina e Useinit dhe Ramadanit fiton SuperKupën e Kosovës, mundi Ballkanin në Turqi

Skuadra e Prishtinës, pjesë e së cilës janë edhe dy futbollistët nga Maqedonia, Muhamed Useini dhe Besir Ramadani, ka arritur të fitojë SuperKupën e Kosovës, pasi sot në ndeshjen finale të zhvilluar në Antalia të Turqisë, mundën skuadrën kampione të Ballkanit me shifrat 2:1, njofton "infOSport.mk". Këtë fitore skuadra nga kryeqendra

Limani i Shkëndijës shumë shpejtë bëhet me skuadër të re! Prezantohet te Prishtina

Ardian Limani shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re, ku do të vazhdojë karrierën futbollistike. Futbollisti gjilanas, i cili disa ditë më parë shkëputi kontratën me Shkëndijën e Tetovës, gjatë ditës së sotme është prezantuar te skuadra shumë herë kampione e Kosovës, FC Prishtina, njofton “infOSport.mk”. Kështu, Limani rikthehet

Konfirmohet edhe një lajm tjetër i “infOSport.mk”, Krasniqi i Prishtinës vishet “kuqezi”

Endrit Krasniqi është emri më i ri te Shkëndija. Bëhet fjalë për një  mesfushor me tipare sulmuese, i cili te skuadra tetovare vjen nga rradhët e Prishtinës. 28 vjeçari Krasniqi me “kuqezinjtë” nga Tetova ka firmosur kontratë 2 vjeçare, menjëherë pasi me sukses kaloi ekzaminimet mjekësore. Një transferim të këtillë “infOSport.mk” kishte

Endrit Krasniqi konfirmon largimin nga Prishtina, e presin te Shkëndija!

Një prej futbollistëve më të mirë në futbollin e Kosovës, Endrit Krasniqi ka konfirmuar largimin nga Prishtina, me të cilën skuadër mbrëmë fitoi Kupën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. “Ka qenë kënaqësi të jem pjesë e Prishtinës. Kam kontratë deri më 30 qershor, por me shumë mundësi nuk do të jem më

Prishtina fituese e Kupës së Kosovës, mundin Gjilanin e Zekirja Ramadanit

Prishtina është fituese e Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23, pasi në finalen e madhe të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, me rezultatin 2:0 mundi Gjilanin e Zekirja Ramadanit, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë nuk prodhoi gola në këtë ndeshje finale, mirëpo gjërat ndryshuan në pjesën e dytë, që

Protesta e veçantë e futbollistëve të Prishtinës dedikuar arbitrit Mentor Ajeti

Prishtina sot në kuadër të javës së 20-të në Superligën e Kosovës ishte mysafire e Ferizajit. Para fillimit të këtij takimi, kur skuadrat bëjnë edhe fotot e zakonshme në grup, futbollistët prishtinas me gjestin e tyre morrën gjithë vëmendjen e tifozëve, duke bërë një foto pak më ndryshe. Në shenjë proteste