Lajm pikëllues nga Kroacia, ndërron jetë trajneri legjendarë Çiro Bllazheviç!

Një lajm pikëllues na vjen nga Kroacia, e që ka të bëjë me vdekjen në moshën 88-vjeçare të trajnerit legjendarë, Miroslav “Çiro” Blazeviç. Tekniku i famshëm kroat, i cili vitet e fundit po luftonte me kancerin,ka qenë trajner i PAOK të cilin e çoi në finalen e kupës greke me Olimpiakos,

Tragjedi e re në Turqi: Një tjetër futbollist dhe dy trajnerë gjenden të vdekur nën rrënoja

Tërmetet shkatërruese që morën jetën një numri të madh njerëzish në Turqi dhe Siri kanë goditur rëndë edhe sportin, pasi të vdekur kanë mbetur edhe sportistë të njohur, ndërsa disa prej tyre ende janë në kërkim. E gjithë Turqia u trondit nga rasti i portierit të Malatyas, Ahmet Eyup Turkaslan, trupi

Gjithsej të etiketuara

Raportime të reja nga Turqia lidhur me Atsu, te Hatayspor thonë se ende nuk e kanë gjetur!

Edhe pse vetëm një ditë më parë nga Turqia na erdh një lajm i mirë që kishte të bëjë me gjetjen e futbollistit të Hatayspor, Kristian Atsu, nën rrënojat e banesave të shkatërruara nga tërmeti i fuqishëm prej 7.8 ballëve që kishte kapluar një pjesë të Turqisë në kufi me

Muriqi dhuron 15 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi

Ish futbollisti i Fenerbahçes, kosovari, Vedat Muriqi, është solidarizuar me popullin turk dhe sirian, pas tërmeteve vdekjëprurëse në këto dy vende. Muriqi ka dhuruar 15,000 euro donacion për të prekurit nga ky tërmet. Muriqi, i cili për disa vite ishte një ndër futbollistët më të mirë në Superligën e Turqisë, iu ka

E dhimbshme, nxirret i pajetë trupi i portierit të Malatyaspor, Tyrkaslan!

Portieri i Jeni Malatayaspor, Ahmet Ejyp Tyrkaslan, nuk ka arritur t’i mbijetojë dot tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë. Që ditën e djeshme ai ishte shpallur i zhdukur, teksa ditën e sotme trupi i tij u nxor i pajetë nga rrënojat. Lajmin tragjik e bëri me dije trajneri i skuadrës turke, duke

Lajm i bukur, Kristian Atsu nxjerret i gjallë nga rrënojat

Sipas lajmeve të fundit nga Turqia, Kristian Atsu është gjetur në rrënoja dhe është dërguar në spital, për fatin e tij të mirë është jashtë rrezikut për jetën dhe ka shfaqur vetëm vështirësi në frymëmarrje si dhe lëndime në këmbë. Ish-futbollisti i Çelzit, Evertonit dhe Njukasëll Junajtedit, qëndroi për orë të

Futsal, KF Vjosa godet fortë në merkato, transferon 5 lojtarë të Futsal Shkupit

Skuadra e KF Vjosa, që garon në  elitën e futsalit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka goditur fortë në merkato, duke bërë për vete plotë 5 lojtarë të skuadrës kampione të Maqedonisë, Futsal Shkupi. Siç mëson "infOSport.mk", drejtuesit e KF Vjosa kanë nënshkruar kontrata profesionale me portierin Ivan Stojanovski, si

Shqipet e Instanbulspor dhurojnë spektakël, dy asistojnë, tetovari Et’hemi shënon!

Istanbulspor ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e vlefshme të javës së 22-të në Superligën turke, duke mundur ekipin e Alanyaspor me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër në këtë fitore protagonistë dolën të jenë futbollistët shqiptarë, që vazhdojnë të dhurojnë spektakël te skuadra nga kryeqendra turke. Ishte

Shtohet kolonia e futbollistëve shqiptarë te Istanbulspori ku luan tetovari Et’hemi!

Vazhdon të shtohet kolonia e futbollistëve shqiptarë te skuadra e Istanbulspor, skuadër kjo që garon në Superligën turke. Futbollisti i rradhës që i bashkohet skuadrës nga kryeqendra turke është Florian Loshaj, reprezentues i përkohshëm i Kosovës. Loshaj është larguar nga skuadra polake e Krakovia, pas dy vitesh qëndrim. Mesfushori kosovar shkëputi

Bardhi shënon një super gol me kokë (VIDEO)

Tranbzonspori ka kaluar në avantazh përballë Hatayspor në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të në Superligën turke, njofton "infOSport.mk". Pas vetëm nëntë minutash lojë, skuadra mysafire kaloi në epërsi, duke ndezur edhe më shumë duelin. Ishte pikërisht Enis Bardhi, ai që e kaloi Trabzonsporin në epërsi, kur pas një asistimi nga