Çelzi e ka seriozisht, 50 mln euro për yllin “madrilen”

Çelzi do të ketë të drejtën e blerjes së futbollistëve të rinj në merkaton e janarit, kjo pasi dënimi i tyre u reduktua dhe bordi drejtues i “Bluve” të Londrës, ka marrë dritën jeshile për të levizur në merkato. Objektivi kryesor i skuadrës londineze, mësohet të jetë spanjolli i Real Madridit,

Drita e Ardian Nuhiut godet fuqishëm në merkato

Skuadra e Superligës së Kosovës, Drita, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, ka bërë një super goditje në merkato. Drejtuesit e skuadrës “bardhekaltër” nga Gjilani kanë njoftuar se kanë arritur marrëveshje me sulmuesin Kastriot Rexha, i cili së fundmi ishte pjesë e Feronikelit. Lajmi është zyrtarizuar nga faqja zyrtare e

Çmendet Murinjo, 80 mln për yllin e Real Madridit!

Hoze Murinjo është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Strategu portugez drejtuesve të tij u ka kërkuar që të investojnë një shumë të çmendur parash, me qëllim që në Londër të sjellë mbrojtësin e Real Madridit, Rafael Varane. Ishte pikërisht strategu portugez ai që i besoi Varanes një fanellë titullari te

Turqit të dashuruar pas shqiptarëve, tashmë Galata vihet pas reprezentuesit të Kosovës

Paraqitjet e shkëlqyeshme në veçanti të Vedat Muriqit me fanellën e Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, kanë bërë që edhe skuadrat tjera gjigande nga ky vend të interesohen për futbollistë të tjerë shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Është skuadra kampione në fuqi e Galatasarajit, që interesohet për shërbimet e reprezentuesit kosovar, Idriz Voca,

Ish futbollisti i Renovës gati të marrë drejtimin e Bashkimit

Ish-futbollisti i mirënjohur kosovar, që një pjesë të karrierës së tij e kaloi edhe në Maqedoni, duke veshur fanellën e Renovës, Faruk Statovci, pritet që shumë shpejtë të marrë drejtimin e skuadrës së Bashkimit nga Koretina e Kosovës, përcjellë “infOSport.mk”. Statovci aktualisht udhëheq ekipin e ligës së dytë të Minatorit nga