Milani i mban leksion futbolli Napolit të Rrahmanit dhe Elmasit! (VIDEO)

Skuadra kampione në fuqi e Milanit i ka mbajtur leksion futbolli liderit aktual dhe me shumë gjasa kampionit të ri të Italisë, Napolit, duke e mundur në stadiumin “Diego Armando Maradona” me shifrat 4:0, njofton “infOSport.mk”. “Rossonerët” zhvilluan ndeshjen e tyre më të mirë të sezonit, ndërsa edhe njëherë tjetër shkëlqeu

Real Madridi dhe Napoli me stil kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Real Madridi dhe Napoli janë dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja këto skuadra edhe në ndeshjet kthyese regjistruan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, Liverpullit, gjegjësisht Ajntrahtit të Frankfurtit, dhe kështu me plotë meritë kualifikohen në mesin e 8 skuadrave më të mira

Napoli ka gati kontratën dhe pagën e re për Amir Rrahmanin!

Amir Rrahmani do ta nënshkruajë shumë shpejt kontratën e re me Napolin. Futbollisti kosovar po shfaq formë solide me klubin italian, drejtuesit e së cilës skuadër po planifikojnë ta shpërblejnë me një kontratë të re kapitenin e përfaqësueses së Kosovës. Sipas gazetarit sportiv italian Nicolo Schira, marrëveshja në mes të palëve është

Napoli i Rrahmanit dhe Elifit me një këmbë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Napoli nuk ka të ndalur edhe në ndeshjet europiane. Pas shkëlqimit në “Serie A”, skuadra e Spalletit ka shkëlqyer edhe sonte në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, duke mundur në transfertë Ajntrahtin e Frankfurtit me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ky rezultat mund të ishte edhe

Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

Rrahmani rinovon me Napolin, ja shifrat e reja!

Amir Rrahmani është shumë pranë rinovimit të kontratës me klubin e tij aktual, Napoli. Siç raporton “Sky Italia”, drejtuesit e skuadrës “napolitane” duhet ta zyrtarizojnë kontratën e re të futbollistit kosovar që në javën e ardhshme. Kontrata aktuale e Rrahmanit me Napolin është valide deri në vitin 2024, megjithatë paraqitjet e

Amir Rrahmani nuk harron klubin e tij të parë, vizitë KF Ramiz Sadikut në Kosovë!

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, aktualisht pjesë e skuadrës së njohur italiane të Napolit, Amir Rrahmani, gjatë ditës së sotme ka vizituar klubin e Ramiz Sadikut, ku edhe ka shfrytëzuar mundësinë që të stërvitet, duke kujtuar fillimet e tij të para me futbollin. Rrahmani u takua me futbollistët e rinjë të