Ballkani transferon një kampion nga Shqipëria!

Skuadra e Ballkanit është dukë punuar maksimalisht që të përgatitet për sezonin e ri në Superligën e Kosovës. Krahas përgatitjeve, klubi është duke menduar edhe në prurjen e disa futbollistëve. Sipas asaj që raporton “Gazeta Sheshi”, skuadra nga Suhareka është afër marrëveshjes me futbollistin e skuadrës kampione të Shqipërisë, Teutës, Rustem Hoxha,

Suksesi i futbollit kosovar mban vulën e dy trajnerëve shkupjan, Ramadani dhe Nuhiu

FC Prishtina dhe FC Drita janë dy skuadrat kosovare që këtë vit na gëzuan me paraqitjet e tyre në skenën ndërkombëtare. Që të dyja skuadrat, që udhëhiqen nga strategët shkupjan regjistruan rezultate pozitive në ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Prishtina e Zekirja Ramadanit

Presidenca e Llapit motivon futbollistët para ndeshjes me FC Shkupin, 30 mijë euro premio për secilin futbollistë!

Skuadra nga Podujeva e Kosovës, KF Llapi të enjten do zhvillojë ndeshjen kthyese ndaj FC Shkupit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në ndeshjen e parë të zhvilluar në arenën “Todor Proeski”, KF Llapi u mposht me rezultat 0:2, por tani me praninë e tifozëve, skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina

8 korriku në Ligën e Konferencës me 8 skuadra shqiptare në fushë

8 korriku është datë e shënuar për 8 klubet, të cilat sot do të luajnë kuadër të “Europe Conference League”, njofton “infOSport.mk”. Kjo është një vlerë e paharrueshme për futbollin mbarëshqiptar, pasi për herë të parë në histori marrin pjesë 11 klube shqiptare në Kupat e Europës. Shkëndija e Tetovës, Teuta dhe

FC Shkupi – Llapi në termin të mbrëmjes para 12.000 shikuesve!

Skuadra e FC Shkupit po vijon përgatitjet në prag të ndeshjes së parë europiane kundër Llapit të Kosovës. Fati deshi që këto dy skuadra shqiptare të takohen në raundin e parë të “Europe Conference League”, teksa që të dyja skuadrat tashmë disa ditë po përgatiten në qytetin e bukur të

Prishtina e Ramadanit falë Krasniqit kualifikohet në raundin e parë të LK

Prishtina e Zekirja Ramadanit është kualifikuar për në raundin e parë të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur me rezultatin 2:0 në stadiumin “Elbasan Arena” skuadrën nga Andorra, Inter Eskaldes. Skuadra bardheblu nga kryeqendra kosovare kaloi në avantazh në fundin e pjesës së parë, ekzatësisht në minutën e 45’ me anë të

Prishtina e Ramadanit sot kërkon kualifikimin historik në raundin e parë të LK

Prishtina do të kërkojë sot në orën 20:00 në stadiumin “Elbasan Arena” kualifikimin historik ndaj kampionëve të Andorrës, Inter Club d’Eskaldes. Pasi fituan ndeshjen e parë ndaj kampionëve të San Marinos, Folgore, të besuarit e Zekerija Ramadanit luajnë sot finalen e turit paraeliminator të Ligës së Kampionëve. Fitorja ndaj andorrianëve do

E bujshme, Nexhipi transferon Agim Ibraimin te Ballkani!

Agim Ibramimi është një futbollistë i lirë, pasi të njëjtit i përfundoi kontrata me Kukësin, aty ku shumë shpejtë u shndërrua në një lider të skuadrës nga verilindja e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi bëri një sezon shumë të mirë me fanellën e Kukësit, duke dalë si golashënuesi më i mirë i

Ish futbollisti i Slloga Jug., emërohet Drejtor Sportiv te Ballkani

Ish-futbollisti i Slloga Jugomagnatit, Nderim Nexhipi, është emëruar drejtor sportiv i Ballkanit. Nexhipi së fundmi ka ndarë rrugët me Kukësin, ndërsa nuk ka pritur shumë,  dhe tashmë po të njëjtin post, atë të Drejtorit Sportiv, do ta luaj te skuadra e njohur kosovare e Ballkanit nga Suhareka. Ndërsa në këtë klub

Simonovski largohet nga Feronikeli, por jo edhe Kosova!

Sulmuesi maqedonas, Marko Simonovski, ka mbyllur aventurën e tij me Feronikelin, mirëpo jo edhe me futbollin kosovar. Shkupjani 29-vjeçar ka pranuar ofertën e skuadrës së Dritës së Gjilanit, aty ku do të gjejë për trajnerit bashkëqytetarin e tij, Ardian Nuhiun, njofton “infOSport.mk”. Simonovski skuadrës nga Drenasi iu bashkua nëntorin e vitit