Gjilani shkarkon “trajnerin më të mirë kosovar”, Ismet Munishi!

Skuadra e Gjilanit ka shkarkuar trajnerin Ismet Munishi, pas rezultateve jo të mira para përfundimit të kampionatit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Shkarkimi i “trajnerit më të mirë kosovar” nga bankina e Gjilanit, vjen pas disfatës së fundit ndaj Dukagjinit. Edhe pse në rolin e favoritit, skuadra e Munishit u

Sulmuesi maqedonas, Marko Simonovski, zgjidhet më i miri i javës në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, si çdo javë, ashtu edhe për javën që lamë pas ka ndarë çmimin për “yllin e javës”. Këtë çmim për xhiron e 27-të e ka fituar futbollisti i KF Dritës së Ardian Nuhiut,  Marko Simonovski. Sulmuesi

Ndërpritet derbi i madh i Superligës së Kosovës, Gjilani-Ballkani! Tifozët vendas futen në fushë dhe sulmojnë portierin mysafir

Derbi i madh i javës së 27-të në Superligën e Kosovës midis Gjilanit dhe Ballkanit përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme, me një sulm ndaj portierit të mysafirëve, Stivi Frashëri, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit vetëm disa sekonda pasi ishte mposhtur nga kolegu i tij, Enea Koliçi, nga mbrapa

Ish futbollisti i Struga Trim Lum nënshkruan me Prishtinën

Ish futbollisti i Struga Trim Lum, Aleksandara Ristevski, i cili së fundmi ishte pjesë e Rabotniçkit, karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin kosovar, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi 29-vjeçar ka nënshkruar me skuadrën kampione të fuqi të Prishtinës, drejtuesit e së cilës skuadër këtë javën e fundit ishin mjaft aktiv. Vetëm dy

Renova e nis me disfatë vitin 2022, mundet nga Ferizaji në Kosovë

Renova i ka nisur me disfatë kontrollueset e këtij viti, teksa sot është mundur në Kosovë nga Ferizaji me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, aty ku skuadra nikoqire ishte shumë më e përgatitur se Renova, gjë për të cilën flet edhe

E bujshme, Veliu i Llapit transferohet te Trabzonspor për 400 mijë euro!

Sulmuesi i KF Llapit, Valmir Veliu, është shumë pranë transferimit në elitën e futbollit turk, në Trabzonspor. Këtë transferim është duke e negociuar agjenti i tij Rahman Kiçe, i cili ka edhe disa futbollistë të tjerë shqiptarë nën menaxhimin e tij. 21-vjeçari Veliu ka impresionuar trajnerin Abdullah Avçı dhe presidentin e

Zyrtare: Prishtina njofton për largimin e tre futbollistëve të njohur

Skuadra kampione e Kosovës, Prishtina edhe zyrtarisht ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me tre futbollistë të njohur. Fjala është për Sabijen Lilajn, Xhevdet Shabanin dhe Sodiq Atandan, të cilët largohen nga ekipi “bardhekaltër” me marrëveshje të dyanshme. Lilaj skuadrës së Prishtinës iu bashkua verën e vitit 2020, kur erdhi nga

Vjen edhe largimi i dytë nga rradhët e Dritës së Ardian Nuhiut

Pas Agim Zekës, i cili ditë më parë me koncensus ndërpreu bashkëpunimin me skuadrën kosovare të Dritës, është edhe Erjon Vucaj, i cili ka vendosur që edhe përfundimisht pas gati 4 viteve të largohet nga skuadra gjilanase, përcjellë “infOSport.mk”. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi gjilanas përmes një njoftimi në faqen

Nuk ka qetësi te FC Prishtina, vjen edhe largimi i rradhës!

Nuk ka qetësi te FC Prishtina, te e cila skuadër ka ndodhur edhe një tjetër largim, kur janë në pyetje futbollistët. Pas largimit të Besart Berishës, Kristi Vangjelit dhe Sabien Lilajt, futbollisti i rradhës që i dha lamtumirën skuadrës kampione të Kosovës, është mesfushori Florent Avdyli. Ky i fundit te Prishtina erdhi

Ballkani shkarkon trajnerin Bekim Isufi!

Bekim Isufi nuk është më trajner i skuadrës së Ballkanit. Këtë lajm e ka bërë publik pikërisht klubi nga Suhareka me anë të një postimi në profilin e saj në rrjetin social “Facebook”, duke njoftuar opinionin publik për ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin 45-vjeçar. Isufi e mori Ballkanin në fillim të