Struga Trim Lum mbylli bashkëpunimin me dy futbollistë!

Vijnë largimet e para nga rradhët e skuadrës kampione të Struga Trim Lum. Këta të fundit përmes faqes së tyre zyrtare kanë bërë të ditur se kanë përfunduar bashkëpunimin me dy futbollistët nga Shqipëria, Miklovan Pere dhe Arbi Pengu, përcjellë “infOSport.mk”. Që të dyve ju ka skaduar kontrata, ndërsa  palët si

Adili optimist: Me Shkëndijën këtë vit kërkoj Ligën e Konferencës dhe titullin kampion

Me ide të qarta për atë që kërkohet nga ai dhe klubi, mbrojtësi shkupjan, Mevlan Adili nuk fsheh kënaqësinë që firmosi me Shkëndijën për herë të tretë në karrierën e tij. Mbrojtësi shkupjan, i cili së fundmi ishte pjesë e KF Bylisit në Shqipëri, beson se me punë dhe përkushtim

ZYRTARE, Mevlan Adili komandanti i ri në mbrojtjen e Shkëndijës

Shkëndija para pak minutash ka prezantuar shkupjanin, Mevlan Adili. Lajmin për transferimin e tij te Shkëndija, “infOSport.mk” e kishte bërë të ditur që disa ditë më parë, ndërsa sot 29 vjeçari edhe zyrtarisht firmosi kontratë dy vjeçare me “kuqezinjtë” nga Tetova. “Jam i lumtur që kam gjetur akordin me KF Shkëndija,

Gostivari godet fuqishëm në merkato, angazhon dy futbollistë të Shkëndijës!

Drejtuesit e Gostivarit ende nuk janë aktivizuar në merkato, mirëpo kjo nuk do të thotë që ata po rrijnë duarkryq. Informacione pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se skuadra që edicionin e ri do të luaj në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, përveç ish futbollistit të Shkëndijës, Xhelil Abdulla,

Mujezinoviç dhe Shkëndija ndajnë rrugët

Mesfushori boshnjak Mustafa Mujezinoviç nuk do të jetë më pjesë e Shkëndijës së Tetovës pasi klubi dhe lojtari kanë ndërprerë bashkëpunimin me konsesus. 30 vjeçari Mujezinoviç skuadrës së Shkëndijës iu bashkua janarin e këtij vit inga rradhët e Novi Pazar, ndërsa edhe pse kishte kontratë deri qershorin e vitit 2024, i

Endrit Krasniqi konfirmon largimin nga Prishtina, e presin te Shkëndija!

Një prej futbollistëve më të mirë në futbollin e Kosovës, Endrit Krasniqi ka konfirmuar largimin nga Prishtina, me të cilën skuadër mbrëmë fitoi Kupën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. “Ka qenë kënaqësi të jem pjesë e Prishtinës. Kam kontratë deri më 30 qershor, por me shumë mundësi nuk do të jem më

Ardian Nuhiu tregon pse zgjodhi Shkëndijën mes shumë ofertave që kishte

Shkëndija synon të kthejë primatin e më të mirit në futbollin e Maqedonisë së Veriut dhe këtë rrugë është vendosur ta vazhdojë me Ardian Nuhiun në bankinë. Trajneri shkupjan me tituj në Kosovë është zyrtarizuar sot si shef i stafit teknik të ekipit “kuqezi” nga Tetova, me të cilin Nuhiu

Njihuni me stafin e plotë të Ardian Nuhiut te Shkëndija

Ardian Nuhiu prej sot edhe zyrtarisht ka marrë drejtimin e Shkëndijës, me të cilën skuadër në vitin 2011-të ishte shpallur kampion i Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Nuhiu me “kuqezinjtë” nga Tetova ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti ka kompletuar edhe stafin sipas dëshirave që kishte. Kështu asistent i tij i parë

Zyrtare, Ardian Nuhiu trajner i Shkëndijës

Ardian Nuhiu do të drejtojë Shkëndijën në sezonin e ri, i cili për strategun shkupjan nis me ndeshjet europiane në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Tekniku 44 vjeçar me “kuqezinjtë” nga Tetova ka firmosur kontratë 2 vjeçare, me çka Nuhiu edhe zyrtarisht fillon punën si trajner i Shkëndijës. “Ndjehem shumë mirë