Shkëndija fiton, Struga Trim Lum feston

Shkëndija ka mundur Makedonija GJ.P me shifrat 4:3 në stadiumin e Gjorçe Petrovit, duke regjistruar fitoren e 22-të sezonale, njofton “infOSport.mk”. Kësaj fitoreje, përveç Shkëndijës, edhe më shumë i është gëzuar Struga Trim Lum, që me shumë sukses kreu punën e saj në ndeshjen me Vardarin dhe tashmë seriozisht po ëndërron

Gol me ADN Shkëndije, Zejnullai asiston, Elezi shënon (VIDEO)

Fillimi i pjesës së dytë solli edhe golin e tretë për Shkëndijën në përballjen ndaj Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Ky gol, me të cilin Shkëndija avansoi me shifrat 3:2, mban firmën e Dashmir Elezit, por që i tëri është me ADN Shkëndije. Kjo pasi ishte Arbin Zejnullai që pas një aksioni të

Shkëndija me dy mungesa të rëndësishme kundër Makedonija GJ.P

Kapiteni Egzon Bejtullai dhe mesfushori Bruno Dita do të jenë dy mungesat e mëdha për Shkëndijën në ndeshjen e sotme kundër Makedonija GJ.P në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni Bejtullai u la disa ditë në pushim pasi ndjente ngarkesën fizike të të luajturit pa pauzë në klub dhe përfaqësuese, ndërsa duke ndjerë

Struga Trim Lum duke kërkuar Europën, sot i jep “AMININ” Vardarit për në Ligën e Dytë

Sot në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e javës së parafundit të sezonit 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Deri më tani është zgjedhur vetëm çështja e kampionit, dhe ajo është Shkëndija, ndërsa mbetet e hapur gara për vendin e tretë, që siguron Europën, ndërsa edhe më e zjarrtë është

Struga Trim Lum i dha fund serisë prej 12 ndeshjeve pa humbje të Shkëndijës

Struga Trim Lum të shtunën i dha fund serisë prej 12 ndeshjeve pa humbje të Shkëndijës, duke mundur kampionët e ri të vendit me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ernest Gjokës ndodhej në një seri prej 8 fitoreve të njëpasnjëshme, derisa disfatën e fundit e kishte pësuar vitin e