Shkëndija përforcon sulmin me një holandez!

Shkëndija ende nuk e ka zgjidhur çështjen e trajnerit, mirëpo pavarësisht këtij fakti nuk mungojnë emrat e mundshëm që mund ti bashkohen kësaj skuadre gjatë këtij afati kalimtarë të verës. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se te Shkëndija shumë lehtë mund të ndodhë që të zbarkojë sulmuesi holandez,

Stojançe Velinov largohet nga Gostivari

Stojançe Velinov është futbollisti i rradhës që nuk ka arritur marrëveshje me Gostivarin për vazhdimin e bashkëpunimit, njofton “infOSport.mk”. Velinov, skuadrës së Gostivarit iu bashkua janarin e vitit 2022, kur erdhi nga rradhët e Veleshtës. Ai fillimisht dha një kontribut në atë pjesë të dytë të sezonit 2021/2022, duke ndihmuar Gostivarin, që

Dështojnë bisedimet me Nuhiun, Orges Shehi së shpejti prezantohet te Shkëndija!

Kanë dështuar bisedimet midis Shkëndijës dhe Ardian Nuhiut. Edhe pse shkupjani ishte në “pole-position” për të marrë drejtimin e skuadrës tetovare, palët nuk ishin dakorduar, ashtu që tashmë emri i Nuhiut lidhet ngushtë me skuadrën e Vllaznisë nga Shkodra, drejtuesit e së cilës skuadër janë të gatshëm për t’ia plotësuar

Shkëndija gati të transferojë kapitenin e Dritës së Gjilanit!

Ardian Limani, një ndër futbollistët më jetëgjatë te Drita e Gjilanit, mund të jetë një ndër përforcimet më të bujshme të Shkëndijës në këtë afat kalimtar në prag të ndeshjeve europiane, njofton “infOSport.mk”. Limani gjatë ditës së sotme edhe përfundimisht i ka dhënë fund dashurisë me Dritën e Gjilanit, fanellën e

Shkëndija gjen zëvendësuesin e Egzon Bejtullait!

Egzon Bejtullai me shumë gjasa sezonin e ri nuk do të luaj me fanellën e Shkëndijës. Kapitenit “kuqezi”, kontrata me skuadrën tetovare i përfundon në qershor të këtij viti, mirëpo e njëjta është vështirë të vazhdohet, ashtu që drejtuesit e skuadrës tetovare po mendojnë për zëvendësuesin e tij. Informacione pranë “infOSport.mk”

Plotë 8 largime nga rradhët e FC Shkupit!

FC Shkupi gjatë ditës së sotme do të nis përgatitjet për ndeshjet europiane, ndërkohë paraprakisht drejtuesit e skuadrës kanë njoftuar për të rejat e fundit në skuadër, e që kanë të bëjnë me largime të futbollistëve, shumica prej tyre me kontrata të skaduara, njofton “infOSport.mk”. Kështu pjesë e skuadrës nënkampione të

Ardian Nuhiu flet ekskluzivisht për infOSport.mk rreth bisedimeve me Shkëndijën dhe interesimin e skuadrave tjera

Ardian Nuhiu është bërë TOP temë në opinionin sportiv në vendin tonë, teksa i njëjti lidhet me një angazhim të mundshëm te një ndër skuadrat më të fuqishme financiarisht, Shkëndija. Ishim ne që nxorrëm të parin lajmin rreth fillimit të bisedimeve të Nuhiut me ish klubin e tij Shkëndijën, bisedime këto