Caktohen arbitrët e ndeshjes finale dhe të ndeshjeve të balotazhit

Komisioni i garave pranë FFM-së ka caktuar arbitrët për ndeshjen finale të Kupës së Maqedonisë, si dhe për dy ndeshjet e balotazhit, që do të vendosin se cilat dy skuadra do të luajnë edicionin e ardhshëm në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Finalen e 20 majit në arenën “Todor Proeski”, e

Presidenti Nefi Useini prezent në stërvitjen e Voska Sport para nisjes nesër për në Strumicë

Sot skuadra e Voska Sport ka bërë stërvitjen e fundit në Ohër, në të cilën prezent ishte edhe presidenti Nefi Useini. Prezenca e tij ishte shumë domethënëse për ekipin, i cili po lufton për një vend në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Përveç këshillave të trajnerit Rade Cicmiloviq, futbollistët e Voska

Emini flet për ndeshjen me Tikveshin, ka edhe një porosi: Nuk ka rëndësi ku do luajmë, le të fitoj më i miri

Ndryshimi i stadiumit ku do të zhvillohet ndeshja e balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport ishte top tema e lajmeve sportive në vendin tonë. Fillimisht kjo ndeshje u vendos të zhvillohet në Prilep, mirëpo më pas e njëjta u vendos që të zhvillohet në arenën “Todor Proeski”, një ndër stadiumet

Reagimi i çuditshëm i drejtuesve të Tikveshit! Injorojnë arenën “Todor Proeski”, për të luajtur në Prilep!

Gjatë ditës së sotme u hodh shorti për ndeshjet e balotazhit, përmes të cilave 4 skuadra do të kërkojnë dy vendet e mbetura për në Ligën e Parë. Në mesin e tyre është edhe skuadra shqiptare e Voska Sport, që në balotazh do të përballet me Tikveshin, ndërsa në ndeshjen

Ndryshon vendi i zhvillimit të ndeshjes së balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport

Edhe pse fillimisht ishte caktuar që ndeshja e balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport të zhvillohet në  Prilep, e njëjta do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë vendosi Komisioni i garave pranë FFM-së, kjo ndoshta edhe për shkak largësisë së stadiumit të kryeqendrës

Saimir Fetai i jep fund karrierës futbollistike, te Renova tashmë me një rol të ri

Saimir Fetai në moshën 33-vjeçare ka vendosur ti jep fund karrierës së tij futbollistike, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë futbollisti i Renovës e kishte vendosur që 6 muaj më herët, pasi dëshira e tij ishte që të punoj si asistent trajner i Qatos pikërisht te skuadra e tij e zemrës,

Osmani dhe Livoreka vazhdojnë bashkëpunimin me Renovën

Dyshja e trajnerëve Qatip Osmani dhe Bashkim Livoreka do të vazhdojnë punën e tyre me Renovën edhe për një vit tjetër, përcjellë “infOSport.mk”. Me Qaton si kryetrajner, edhe përkundër disa rënieve gjatë sezonit që sapo e lamë pas, Renova në fund arriti që të përfundojë në pozitën e 5-të, ndërsa me

Caktohen ndeshjet e balotazhit, ja me kë do të luaj skuadra shqiptare e Voska Sport

Para pak minutash në hapësirat e Federatës së Futbollit, është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që skuadra shqiptare e Voska Sport të takohet me Tikveshin, ndërkohë në përballjen tjetër do të luajnë Skopje dhe Bellasica. Që të dyja ndeshjet do të