Bruno Presillski si sot para 31 viteve kishte shënuar golin e parë në historinë e LPFMV

Bruno Presillski është një emër i njohur për opinionin sportiv në vend, sidomos atë shqiptarë, pasi i njëjti gjatë karrierës së tij të bujshme titujt më të rëndësishëm i kishte fituar me ekipet shqiptare, Slloga Jugomagnat, aktualisht FC Shkupi dhe Bashkimi, shkruan “infOSport.mk”. Megjithatë i njëjti mbahet mend edhe si autori

Shkëndija fiton sërish, Shkupi sërish ngec! Gostivari regjistron fitoren e parë

Shkëndija e Tetovës ka regjistruar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje këtë edicion në Ligën e Parë, duke u pozicionuar për momentin në pozitën e parë, bashkë me AP Brera nga Strumica, njofton “infOSport.mk”. Pas fitoreve ndaj Voska Sport dhe Tikveshit në transfertë, të besuarit e trajnerit Ardian Nuhiu

Shpëtim Duro pëson disfatën e parë në ndeshjet e Ligës së Parë në Maqedoni

Disfata e sotme kundër Akademia Pandev (1:2), ishte e para për trajnerin Shpëtim Duro në krye të skuadrës së Struga Trim Lum. Duro e udhëhoqi ekipin në 12 ndeshje kampionale, duke regjistruar 10 fitore dhe 2 barazime. Një prej fitoreve, Duro e regjistroi këtë edicion, në ndeshjen hapëse të sezonit të ri

Alen Jasharovski fitoren dhe golat ua dedikon presidentit Useini dhe Drejtorit Borova

Alen Jasharovski dje rezultoi të jetë figura kryesore te Voska Sport, duke shënuar që të tre golat në fitoren 3:2 ndaj Vardarit, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë e këtij edicioni, në të cilën Jasharoski startoi që nga minuta e parë, duke treguar gjithë potencialin dhe aftësitë realizuese që posedon

Pas Hamidit, FC Ballkani transferon edhe Adetunxhin e FC Shkupit

FC Ballkani vazhdon të bëjë “pazar” te FC Shkupi, nga e cila skuadër pritet që të transferojë edhe sulmuesin nigerian, Sandej Adetunxhi, pasi më parë një gjë të tillë kishte bërë, duke bërë për vete alegjerianin, Valid Hamidi, njofton “infOSport.mk”. Adetunxhi te Ballkani shihet si zëvendësuesi ideal i Albion Rrahmanit, i

Struga Trim Lum ndalet në kampionatin vendor (VIDEO)

Struga Trim Lum ka pësuar disfatë 2:1 në ndeshjen e fundit të xhiros së tretë, duke u mundur para tifozëve të saj nga skuadra e AP Brera Strumica, njofton “infOSport.mk”. Tek rezultati përfundimtarë i këtij takimi ndikuan edhe zëvendësimet e shumta, për të cilat ishte vendosur trajneri Shpëtim Duro që nga

Behar Fetai përshëndetet me Voska Sport, për t’iu bashkuar Mariborit

Behar Feta edhe zyrtarisht do të vazhdojë karrierën në Slloveni te 16-herë kampionët e Sllovenisë NK Maribor. Një gjë të tillë tashmë kanë konfirmuar edhe nga Klubi i Voska Sport përmes faqes së tyre zyrtare në “facebook, ku bëjnë të ditur se me skuadrën e njohur sllovene janë dakorduar për