Reagojnë edhe nga KF Renova, njoftojnë për ndërprerjen e gjitha aktiviteteve

Lajmi për të infektuar me “Covid 19” në rradhët e dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe Renovës, ishte kryefjala në futbollin tonë vendor. Gjithsej 6 rezultuan pozitiv pas testeve të bëra gjatë ditës së sotme, 4 prej të cilëve te Renova dhe 2 te Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Konfirmimi erdhi edhe nga rradhët

Dy skuadrat tetovare konfirmojnë rastet me “Covid 19”

Futbolli ynë vendor është tronditur sot, pas lajmit se 6 anëtarë të dy skuadrave shqiptare Renovës dhe Shkëndijës, kishin rezultuar pozitiv në testin “Covid 19”, shkruan “infOSport.mk”. Edhe pse këto dy skuadra ditë më parë filluan me stërvitje në grupe, rezultatet e para të testit vërtetuan se te të dy këto

Liga e Parë në pikëpyetje, 4 pozitiv te Renova dhe 2 te Shkëndija!

Sindikata e Futbollistëve të Maqedonisë, ka njoftuar për 6 të infektuar me “Covid-19” në LPFMV. Bëhet fjalë për anëtarë të dy skuadrave tetovare të ligës së parë, përkatësisht 4 pjesëtarë të Renovës dhe 2 të Shkëndijës. “Për këtë shkak seancat stërvitore të këtyre klubeve janë anuluar. Emrat e të infektuarëve sipas protokollit

Ortiz i gatshëm të përballet me Majk Tajson

Ikona e sportit të boksit botëror, Majk Tajson, së fundmi ka publikuar disa video nëpër rrjetet sociale, ku shihet duke stërvitur. Transformimi në trup ka bërë që ai të fitojë forcë dhe shpejtësi, duke krijuar përshtypje që ai mund të rikthehet në ring. Kështu, ka disa emra që qarkullojnë si kundërshtarë potencial

“Këpuca e Artë”, Levandovski parakalon Immobilen

Me rifillimin e kampionateve kthehet edhe gara për fitimin e “Këpucës së Artë” për sezonin 2019-2020. Nëse para ndalesës Çiro Immobile mund t’i shihte të gjithë nga lart poshtë, falë 27 golave të tij në 26 ndeshje të “Serie A”, tanimë në krye është ngjitur Robert Levandovski, që në katër ndeshjet

Zi në futbollin shqiptarë, ndahet nga jeta i riu i Skënderbeut

Një lajm i trishtë nga vjen nga Shqipëria fqinje, më saktësisht nga qyteti i Korçës, aty ku i riu Dorian Tahirllari ka humbur ndeshjen më të madhe, atë me jetën. Ish-futbollisti i moshave të Skënderbeut, prej disa kohësh ishte diagnostikuar me tumor malinj dhe shpesh ai dhe familjarët e tij kërkuan

Tronditet futbolli anglez, 10 raste të reja me Coronavirus

Pak me parë nga Premierliga erdhen lajme të mira duke njoftuar se nuk kishte asnjë lojtar dhe asnjë anëtar stafi të infektuar me “Covid-19”. Por, situata nuk qëndron e njëjtë edhe në nivelin e “Championship”, ku gjithashtu janë kryer testet për koronavirus. Sipas raportimeve të fundit nga kjo ligë në teste janë