Arbitri i Superligës shqiptare do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e luksit mes shpresave të Anglisë dhe Gjermanisë

UEFA i ka besuar arbitrit Enea Jorgji bilbilin e sfidës miqësore mes ekipeve U-21 të Anglisë dhe Gjermanisë. Ndeshja në fjalë në program ëhstë me datë 27 shtator dhe e njëjta do të zhvillohet në Shefilld me fillim në ora 20:45, derisa arbitri  elbasanas me stemën e FIFA-s, do të

Reagon policia shqiptare, merret vendimi përfundimtar për Shqipëri-Angli

Gjatë ditës së sotme në shtetin tonë fqinjë, në Shqipëri, u krijua një panik i madh lidhur me zhvillimin e ndeshjes së 28 marsit midis Shqipërisë dhe Anglisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Policia e Shtetit shqiptarë nuk kishte ofruar sigurinë maksimale për mbarëvajtjen e takimit,

Ndeshja Shqipëri-Angli në rrezik, arsyeja e paprecedentë!

Ndeshja e shumëpritur e 28 marsit, Shqipëri-Angli, rrezikon të mos luhet për shkak se Policia e Shtetit shqiptarë nuk merr përsipër marrjen e masave për organizimin e ndeshjes. Një gjë të tillë kanë konfirmuar nga vetë Federata Shqiptare e Futbollit, e cila ka reaguar përmes një shkrese. REAGIMI I FSHF-së Sot në Federatën

A do të ketë tifoz në ndeshjen, Shqipëri-Angli! Vjen përgjigjja përfundimtare

Pas kërkesës së FSHF-së që ndeshja midis Shqipërisë dhe Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, të luhej me tifozë në “Air Albania”, ka ardhur edhe përgjigjja përfundimtare nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë. Këta të fundit nuk e kanë pranuar kërkesën e FSHF-së, ashtu që ndeshja e 28

Shqipëri – Angli do të luhet në Tiranë

Shqipëria ndeshjen kundër Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, do ta zhvillojë ne Tiranë, edhe përkundër faktit se Anglia është izoluar dhe linjat e fluturimit me të janë thuajse të bllokuara me të gjithë Europën, përfshirë këtu edhe me Shqipërinë. Megjithatë