Nga portier në punonjës në market e deri në nivelet e larta të gazetarisë sportive, jeta dhe sfidat e Faton Zylbeharit

Pikëpamjet e jashtme në shumicën e rasteve na japin pasqyrë të “rrejshme” apo te gabuar, duke na lënë në shumë raste të futemi në paragjykime të ndryshme, pasi çdo njeri posedon atë brendësinë e tij, qoftë ajo  lumturi, zhgënjim, gëzim apo dëshprim, por jo që gjithmonë të njejtën mund ta

Hokeisti amerikan Xhonson humb jetën tragjikisht pasi morri goditjen fatale në qafë

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në kampionatin elitar të Britanisë së Madhe në hokej, ku amerikani 29-vjeçar Adam Xhonson, humbi jetën pas një incidenti të tmerrshëm gjatë ndeshjes që po zhvillonte me skuadrën e tij, Notingham Panters. Xhonson u përplas me një lojtar kundërshtarë të

Peshëngritja shqiptare, sërish bie në doping

Sikur mos të mjaftojë momenti i vështirë në aspektin e rezultateve, me Shqipërinë që nuk ka aktualisht asnjë peshëngritës brenda normës olimpike për “Paris 2024”, shtanga shqiptare vazhdon të njolloset nga skandalet e dopingut. Sipas “Panorama Sport”, në njoftimin e fundit të Agjencisë Ndërkombëtare të Testimeve (ITA), Daniel Godelli ka rezultuar

Argjentinë, 5 lojtarë të rugby dënohen me burgim të përjetshëm

Gjykata Penale e Dolores dënoi lojtarët e rugby Maximo Thomsen, Enzo Comelli, Matias Benicelli, Ayrton Violaz, Blas Cinalli, Luciano, Lucas dhe Ciro Pertossi si fajtorë për vrasjen e Fernando Sosa më 18 janar 2020 përballë klubit të natës “Le Brique” në Villa Gesell, Argjentinë. Pesë nga të pandehurit morën burgim të

Skiatori shkupjan, Alban Elezi, shpallet kampion bote për të rinj, feston me shqiponjë

Skiatori shkupjan, Alban Elezi Cannaferina, i cili përfaqëson Francën, u shpall kampion bote për të rinj në disiplinën e Slalomit të madh (Super G), njofton “infOSport.mk”. Koha e përgjithshme pas dy zbritjeve ishte 1 minutë, 43 sekonda e 61 të qindtat për shqiptarin nga Maqedonia, i cili në të dyja provat

Distria Krasniqi siguron medalje për Kosovën në “Oran 2022”

Distria Krasniqi tashmë ka siguruar medalje nga Lojërat Mesdhetare "Oran 2022". Krasniqi gjendet në finale dhe ajo edhe nëse do të mposhtej do të merrte të argjendtën. Xhudistja kosovare ka fituar gjysmëfinalen me Ana Perez të Spanjës, duke u kualifikuar në finalen e kategorisë -52 kg. Distria Krasniqi ka nisur mbarë garimin