Po udhëtonte me Barcelonën, por do firmoste me Realin! “Katalunasit” zbresin nga avioni lojtarin

Ishte një mbrëmje e lidhur me avionët ajo për Barcelonën. Ndërkohë që Lionel Messi udhëtoi me avion privat drejt Argjentinës, basketbollisti i Barcelonës Tomas Heurtel u zbrit nga avioni në Stamboll. Ai kishte udhëtuar me ekipin dhe pa nga afër humbjen e skuadrës së tij 86:79 kundër turqve të Efes. Por

Ndodhi edhe kjo, nga festa e tepërt kampionët e Lejkers harruan basketbollistin e tyre në Orlando!

Los Anxheles Lejkers mëngjesin e sotëm falë fitores së katërt ndaj Majamit, arriti që të kurorëzohet me titullin e kampionit në NBA. Ishte ky titulli i 17-të në historinë e “lejkersave” dhe i pari pas një plotë dekade, të cilin basketbollisti i tyre, Kuin Kuk do ta mbajë mend gjatë

Xhejms shkruan histori në NBA, titull dhe MVP me tre skuadra të ndryshme

LeBron Xhejms mëngjesin e sotëm ka shkruar histori në një ndër ligat më të fuqishme të basketbollit, NBA. Xhejms u bë basketbollisti i parë në historinë e NBA-së që fiton titullin kampion dhe njëkohësisht shpallet MVP me 3 skuadra të ndryshme. Xhejms është shpallur kampion dhe ka fituar trofeun MVP me Majami

Lejkers rikthen titullin kampion pas një dekade, Xhejms shpallet MVP

NBA ka ulur siparin e sezonit 2019-2020, me Los Anxheles Lejkers që u shpallën kampion, pasi në finalen e madhe mposhtën Majami Hit me rezultatin e përgjithshëm 4-2. Nē një sezon të pazakontë për shkak të koronavirusit, që zgjati përtej pritshmërive dhe që i detyroi të gjitha skuadrat të grumbulloheshin në

Ukrainë, ndeshja miqësore e basketbollit u shndërrua në armiqësore (VIDEO)

Ndeshja miqësore e basketbollit, ndërmjet BC Dinamo Odessa dhe BC Ternopil në Ukrainë, në fund doli të jetë një lojë armiqësore. Në fakt, dy skuadrat janë përfshirë në një përleshje masive fizike, ndërsa e gjithë ngjarja është xhiruar nga kamerat. https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=rzov8XA2c2Q&feature=emb_title Njëri nga basketbollistët e Odessas mori një goditje në kokë nga një

Interi në një ndeshje të çmendur mund Fiorentinën (VIDEO)

Interi ka arritur një fitore të vështirë, por shumë të ëmbël në ndeshjen e parë të sezonit të ri në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra zikaltër e Antonio Kontes shënoi fitore 4:3 ndaj Fiorentinës në një ndeshje të çmednur të zhvilluar në “Xhuzepe Meaca”. Të dyja skuadrat dhuruan një shou

Ylli i NBA-së blen 650 kompjuterë për fëmijët që të ndjekin mësimet “online”

Në Amerikë, “COVID-19” po vazhdon të ketë përhapje të madhe, ndërsa kjo situatë solli edhe deri në mbylljen e shkollave në këtë shtet tashmë për një kohë më të gjatë. Nju Jorku është një ndër qytetet më të prekura nga ky virus, ashtu që shkollat pritet të jenë të mbyllura deri

Postoi një video me kore ndaj shqiptarëve, Donçiç e fshin dhe kërkon falje

Ylli slloven i Dallas Maveriks, Luka Donçiç, në llogarinë e tij në “Tëitter” ka postuar një video të tifo grupit të Crvena Zvezdës, “Delije”, të cilën më pas e ka fshirë. Kjo për shkak se ultrasit serb shfaqeshin duke kënduar kore kundër shqiptarëve. Me të kuptuar diçka të tillë, slloveni ka reaguar.

Për arsye të koronavirusit dy skuadra shpallen kampion para kohe

Për shkak të koronavirusit dy skuadra basketbolli janë shpallur kampione para kohe. Në Superligën e Lituanisë në basketboll, skuadra e Zhalgiris është kampione, me 22 fitore dhe dy humbje. Zhalgiris numëron 5 fitore më shumë sesa ndjekësit më të afërt të Rytas. Ndryshe është ky titulli i 10-të radhazi për ekipin e