NBA legalizon përdorimin e marihuanës

NBA liga profesioniste amerikane ka legalizuar përdorimin e marihuanës për basketbollistët. Sipas Adrian Vjonarovski, nga edicioni i ri basketbollistët në NBA nuk do të ju  nënshtrohen testimeve për këtë subastancë narkotike. Liga më e fortë e basketbollit në botë nuk e konsideron më marihuanën si subastancë ileagale andaj do të lejohet përdorimi

Videoja përmes së cilës  shihet më së miri përleshja në mes Kris Poll dhe Rajon Rondo (VIDEO)

Një përleshje e madhe ka shpërthyer mbrëmjen e kaluar në ndeshjen e NBA ligës profesioniste amerikane midis Hjuston Rokets dhe Los Anxheles Lejkers. Ishte një moment gjatë ndeshjes kur Brandon Ingram fillimisht u shfaq i tensionuar me një nga lojtarët mysafir, ndërkohë më pas, Kris Poll dhe Rajon Rondo, dy rivalë