Hidhet shorti i “Copa America 2024”, Argjentina dhe Brazili mund të takohen vetëm në finale

Është hedhur shorti i edicionit të 48-të, “Copa America 2024”, i cili do të organizohet në SHBA nga data 20 qershor, deri me datë 14 korrik të vitit të ardhshëm. Argjentina është skuadra kampione në fuqi, teksa mbajnë rekordin bashkë me Uruguajin me nga 15 trofe, me Brazilin që i ndjek

Argjentina mundi Brazilin midis “Marakanës” (VIDEO)

  Falë golit të mbrojtësit Otamendi, Argjentina mundi Brazilin në “Marakana” me rezultatin minimal 1:0. Ndeshjen e paralajmëroi një zënkë mes tifozërive të të dyja kombëtareve në tribuna, ashtu që ishte në pikëpyetje nëse e njëjta do të fillojë, mirëpo pas konsultimeve të drejtuesve të COMNEBOL me përfaqësuesit e kombëtares argjentinase,

Messi me shokë rikthehen në fushë, ndeshja megjithatë do të luhet

Messi me shokë janë rikthyer në fushën e blertë, pasi të njëjtit para pak minutash iu drejtuan dhomave të xhveshjes, në shenjë proteste pas gjithë asaj që ndodhi në tribunat e stadiumit në “Marakana”, kur erdhi deri te rrahja mes tifozërive të Brazilit dhe Argjentinës, njofton “infOSport.mk”. Deri te ky incident

Super ndeshja Brazil-Argentina ndërpritet për shkak rrahjes së tifozërive në “Marakana” (VIDEO)

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës duhet të zhvillojnë ndeshjen e javës së 6-të në kuadër të eliminatoreve të zonës CONMEBOL. Megjithatë fillimi i këtij takimi është shtyrë, për shkak rrahjes së tifozërive në tribunat e stadiumit legjendar “Marakana”. Deri te kjo rrahje mes tifozërive erdhi për shkak fërshëllimave të tifozëve vendas

Në Prishtinë u fërshëllua himni izraelit, UEFA hap procedurë ndaj FFK-së

UEFA ka nisur procedurat hetimore në lidhje më fërshëllimat nga ana e tifozëve dardanë gjatë intonimit të himnit të Izraelit në përballjen e zhvilluar ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” më datë 9 nëntor. Pamjet treguan se tifozët shqiptarë filluan fërshëllimat ndaj futbollistëve izraelit, si shenjë proteste për sulmet ndaj Palestinës. Për

Gjithsej të etiketuara

Kapiteni izraelit Eli Dasa luan rolin e viktimës, nxjerrë atletën e një 8-vjeçari të rrëmbyer pavarësisht 4 mijë fëmijëve të vrarë palestinez

Izraeli nesër në Hungari si vendas do të mirëpret Zvicrën në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kapiteni i izraelitëve Eli Dasa, foli për pritshmëritë, përgatitjet dhe situatën në Izrael, ndërsa u ndal edhe tek Nave Shoham, djali 8-vjeçar i cili u rrëmbye nga Hamasi dhe tani po mbahet peng në

E bujshme, kombëtarja shqiptare “rrëmben” talentin e kombëtares gjermane

Kombëtarja shqiptare përpos paraqitjeve pozitive që po bën në fushën e lojës, stafi i “kuqezinjëve” po punon shumë edhe me talentet shqiptarë që luajnë nëpër kampionate të huaja. FSHF-ja duket shumë afër një tjetër risie për ndeshjet e ardhshme. Këtë herë lojtari që ka përfunduar në radarin e Sylvinhos dhe stafit të

Interesim i jashtëzakonshëm për duelin Zvicër-Kosovë, biletat shiten për një orë!

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen Zvicër–Kosovë, e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”. Sipas asaj që raportojnë mediat në Zvicër, biletat për ndeshhjen e 18 nëntorit, janë shitur vetëm brenda një ore. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga Federata e futbollit zviceran, që bënë të ditur se

Zyrtare, UEFA merr vendimin përfundimtarë për ndeshjen e ndërprerë Belgjikë-Suedi

Përballja ndërmjet Belgjikës dhe Suedisë, që u ndërpre pas pjesës së parë për shkak të një vrasjeje që kishte ndodhur jashtë stadiumit, ndërsa u klasifikua si rrezik për mundësi terrorizmi në Bruksel, ka marrë verdiktin e saj final vetëm gjatë ditës së sotme. UEFA, me kërkesë të të dyja palëve ka

Holanda fiton përballjen vendimtare me Greqinë, Sllovakia prish ëndrrat e Luksemburgut (VIDEO)

Holanda ka fituar një nga ndeshjet vendimtare për kualfikim në Europianin e vitit të ardhshëm, duke mundur Greqinë me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në Athinë, “Tulipanët” ishin me shumë fat, pasi golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 93-të, edhe atë përmes penaltisë të