Arbnor Morina emërohet trajner i përfaqësueses U17 të Kosovës

Trajneri i mirënjohur kosovar, Arbnor Morina është emëruar në postin e trajnerit te përfaqësuesja U17 e Kosovës. Një gjë të tillë ka bërë të ditur vetë Federata e Futbollit të Kosovës përmes faqes së saj zyrtare, teksa numri një i futbollit, Agim Ademi, e ka uruar Morinën në pozitën e

Partizani i ka vënë syrin Cakes së Shkëndijës

Klisman Cake shumë lehtë mund të ndodhë që të largohet nga Shkëndija gjatë këtij afati kalimtarë. Sipas "Panorama Sport", Cake është i zgjedhuri i Partizanit për qendrën e mbrojtjes. I njëjti burim mëson se lojtari dëshiron të largohet nga Shkëndija për shkak të minutave të pakta dhe drejtuesit e të kuqve e

Shkëndija barazon ndaj sllovenëve të Mura (VIDEO)

Shkëndija ka zhvilluar ndeshjen e parë kontrolluese në Antalia të Turqisë, duke barazuar 1:1 me ish-kampionin e Sllovenisë, NK Mura  njofton "infOSport.mk". Shkëndija u shfaq shumë pozitive në këtë ndeshje, mirëpo në pushim skuadra e Qatip Osmanit shkoi me negativë, derisa në pjesën e dytë falë golit të shēnuar nga i

Egnatia lëshon bombën, nënshkruan me futbollistin e Kombëtares shqiptare!

Egnatia ka arritur akordin me mbrojtësin, Hysen Memolla. 30-vjeçari i cili është aktivizuar dhe me Kombëtaren shqiptare, ka mbyllur aventurën e tij në Finlandë me Lahtin dhe duket se është gati për një aventurë të re me rrogozhinasit. Kjo është eksperienca e tij e parë në Superligën shqiptare, pas disa aventurave nëpër

Bardhi shënon një super gol me kokë (VIDEO)

Tranbzonspori ka kaluar në avantazh përballë Hatayspor në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të në Superligën turke, njofton "infOSport.mk". Pas vetëm nëntë minutash lojë, skuadra mysafire kaloi në epërsi, duke ndezur edhe më shumë duelin. Ishte pikërisht Enis Bardhi, ai që e kaloi Trabzonsporin në epërsi, kur pas një asistimi nga