Uzuni i pandalshëm në Spanjë, mund i vetëm Tenerifen

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Myrto Uzuni vazdhdon të shkëlqejë në futbollin spanjoll, teksa sërish është rikthyer në protagonist te Granada, duke ndihmuar skuadrën e tij për të mundur Tenerifen me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Uzuni realizoi që të dy golat e këtij takimi, i vlefshëm për javën e 27-të në La

Musliu me MOL Fehervarin e tij eliminuan Ferencvaroshin e Uzunit!

Visar Musliu me MOL Fehervarin e tij kanë arritur të eliminojnë ekipin e Myrto Uzunit, Ferencvaroshin, njofton “infOSport.mk”. Këto dy skuadra u takuan mbrëmë vonë në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Hungarisë, ndërsa edhe pse Ferencvaroshi u fut në këtë ndeshje si favorit, në fund kjo skuadër u

Uzuni protagonistë me gol dhe asiste në fitoren e Ferencvaroshit (VIDEO)

Myrto Uzuni është rikthyer me stil, pasi i njëjti kishte pauzuar disa javë për shkak koronavirusit. Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë doli të jetë protagonist absolut në fitoren e skuadrës së tij, Ferencvarosh ndaj Mezokovesd-Zhori në kuadër të javës së 10-të në kampionatin elitarë të Hungarisë. 25-vjeçari asistoi në dy golat

Uzuni humb edhe përballjen me Ronaldon shkaku i një rregulli absurd në Hungari!

Myrto Uzuni definitivisht është shumë i pafat. Pasi humbi përballjen me Lionel Messin, reprezenuesi shqiptarë mund të humbas edhe përballjen tjetër me shumë peshë në karrierën e tij, atë kundër Kristiano Ronaldos. Skuadra e Uzunit, Ferencvaroshi falë pikërisht golave të tij arriti që pas 30 viteve të rikthehet në Ligën e